Що ми робимо

Дізнайтеся, що ЮНІСЕФ робить для дітей та молоді щодня

boy with a book

ЮНІСЕФ в Україні

ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях для охоплення найуразливіших дітей та молоді, які найбільше потребують допомоги. Ми працюємо над тим, щоб зберегти їхні життя. Захистити їхні права. Уберегти їх від шкоди. Дати їм дитинство, в якому вони будуть захищеними, здоровими та освіченими. Дати їм рівні можливості реалізувати свій потенціал, щоб одного дня вони могли зробити світ кращим.

ЮНІСЕФ – це провідний голос світу для дітей та молоді, а також голос самих дітей. У всьому, що ми робимо, ми залучаємо та підтримуємо молодь, щоб вони впливали на прийняття рішень, які визначають їхнє життя.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє Представництво у Києві у 1997 році. За цей час Фонд надав Уряду України допомогу на загальну суму 130 мільйонів доларів США, що дозволило розробити і реалізувати низку програм у галузі охорони здоров’я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.

З початку конфлікту на сході Україні ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини, а також послуг для людей, що  живуть із ВІЛ/СНІДом.

Основна мета програми ЮНІСЕФ для України на 2018-2022 рр. – сприяти прогресивній реалізації прав усіх дітей в Україні та скороченню прогалин у доступі дітей до найнеобхідніших послуг, при цьому зберігаючи баланс між гуманітарною діяльністю, діяльністю з розвитку та підтримуючи включення пріоритетів, пов’язаних з розбудовою миру та подоланням наслідків конфлікту, до основних засад поточних ключових реформ у соціальній сфері та децентралізації.

Протягом наступних 5 років ЮНІСЕФ в Україні зосередиться на досягненні таких п’яти загальних результатів для дітей:

Конвенція про права дитини

Для кожної дитини, кожне право

Тридцять років тому світові лідери взяли на себе історичне зобов’язання щодо дітей у світі, прийнявши Конвенцію ООН про права дитини – міжнародну угоду про дитинство.

Ця Конвенція була ратифікована найбільшою кількістю країн з-поміж усіх міжнародних договорів про права людини в історії. Вона допомогла змінити на краще життя дітей у всьому світі.

Але й досі не всі діти можуть насолоджуватись повноцінним дитинством. У багатьох дітей дитинство закінчується передчасно.

Наше покоління вимагає від лідерів урядів, бізнесу та громад виконувати свої зобов’язання та вживати заходів щодо прав дитини зараз, щоб раз і назавжди забезпечити права дітей. Дорослі повинні взяти на себе зобов’язання гарантувати, щоб кожна дитина могла користуватися всіма своїми правами.

Наші програми

Зміцнення систем соціального благополуччя та правосуддя для надання послуг із захисту, у т.ч. забезпечення альтернативного сімейного догляду та правосуддя, дружнього до дитини

Зосередження уваги на відновленні загального охоплення дітей імунізацією та скорочення передачі ВІЛ від матері до дитини

Просування соціальної інклюзії шляхом реалізації інтегрованої політики соціального захисту, заснованої на принципах рівного доступу та можливостей

Поліпшення рівного доступу до чистої питної води в уражених конфліктом районах та поліпшення практик підтримання гігієни у громадах, школах та медичних установах.

Розширення доступу до інклюзивної та якісної шкільної освіти та раннього навчання для всіх дітей

Реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з конфліктом на сході України

Після майже п'яти років конфлікту на сході України гуманітарної допомоги потребують 3,4 мільйона людей, 60 відсотків з яких - жінки та діти. Приблизно 1,6 мільйона людей були вимушені покинути свої домівки, десятки тисяч мирного населення були вбиті або поранені.

ЮНІСЕФ підтримує охорону здоров'я, харчування, профілактику ВІЛ, освіту, доступ до безпечної питної води, санітарію та захист прав дітей та сімей, що опинились у конфлікті.

Ми закликаємо всі сторони конфлікту повернутись до режиму припинення вогню, підписаного в Мінську в серпні 2015 року, та дотримуватися міжнародного гуманітарного права, в тому числі допускати необмежений гуманітарний доступ.

Останні новини