Про ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ є світовим лідером, який просуває та захищає права дітей у 190 країнах, включаючи Україну

- Доступно:
- Українська
- English
ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях для охоплення найуразливіших дітей та молоді, які найбільше потребують допомоги. Ми працюємо над тим, щоб зберегти їхні життя. Захистити їхні права. Уберегти їх від шкоди. Дати їм дитинство, в якому вони будуть захищеними, здоровими та освіченими. Дати їм рівні можливості реалізувати свій потенціал, щоб одного дня вони могли зробити світ кращим.
ЮНІСЕФ – це провідний голос світу для дітей та молоді, а також голос самих дітей. У всьому, що ми робимо, ми залучаємо та підтримуємо молодь, щоб вони впливали на прийняття рішень, які визначають їхнє життя.
Усі діти мають право виживати, процвітати та реалізовувати свій потенціал - на користь кращого світу.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) відкрив своє Представництво у Києві у 1997 році. За цей час Фонд надав Уряду України допомогу на загальну суму 130 мільйонів доларів США, що дозволило розробити і реалізувати низку програм у галузі охорони здоров’я, води і санітарії, освіти та захисту прав дітей.
З початку конфлікту на сході Україні ЮНІСЕФ працює над реалізацією ключових зобов’язань із задоволення гуманітарних потреб дітей, зокрема доступу до освіти, психосоціальної допомоги, води і санітарії, навчання з питань мінної небезпеки, охорони здоров’я матері та дитини, а також послуг для людей, що живуть із ВІЛ/СНІДом.
Основна мета програми ЮНІСЕФ для України на 2018-2022 рр. – сприяти прогресивній реалізації прав усіх дітей в Україні та скороченню прогалин у доступі дітей до найнеобхідніших послуг, при цьому зберігаючи баланс між гуманітарною діяльністю, діяльністю з розвитку та підтримуючи включення пріоритетів, пов’язаних з розбудовою миру та подоланням наслідків конфлікту, до основних засад поточних ключових реформ у соціальній сфері та децентралізації.
Протягом наступних 5 років ЮНІСЕФ в Україні зосередиться на досягненні таких п’яти загальних результатів для дітей:
1. Соціальна інклюзія та державна політика щодо дітей
Просування соціальної інклюзії шляхом реалізації інтегрованої політики соціального захисту, заснованої на принципах рівного доступу та можливостей
2. Захист дітей в усіх обставинах
Зміцнення систем соціального благополуччя та правосуддя для надання послуг із захисту, у т.ч. забезпечення альтернативного сімейного догляду та правосуддя, дружнього до дитини
3. Освіта для всіх дітей
Розширення доступу до інклюзивної та якісної шкільної освіти та раннього навчання для всіх дітей
4. Здорове життя з перших років і надалі
Зосередження уваги на відновленні загального охоплення дітей імунізацією та скорочення передачі ВІЛ від матері до дитини
5. Вода і стале середовище
Поліпшення рівного доступу до чистої питної води в уражених конфліктом районах та поліпшення практик підтримання гігієни у громадах, школах та медичних установах.
Представник ЮНІСЕФ в Україні

Мурат Шахін зайняв посаду Представника ЮНІСЕФ в Україні у липні 2021 року. Мурат очолює роботу ЮНІСЕФ в Україні, щоб забезпечити поступове забезпечення дотримання прав усіх дітей, підлітків та молоді, особливо з найбільш вразливих груп, та реалізацію їхнього потенціалу в безпечному й інклюзивному суспільстві.
Перш ніж приєднатися до Представництва ЮНІСЕФ в Україні, Мурат працював Головою Представництва в Косово (2018-2021) та Заступником голови в Корейській Народно-Демократичній Республіці (2016-2018). Він здійснював стратегічне керівництво плануванням, розробкою, формулюванням і реалізацією Національних програм та заходів відповідно до пріоритетів національного розвитку та Рамкової програми ООН з питань допомоги щодо розвитку.
Раніше Мурат працював в організації радником та спеціалістом з питань води, санітарії та гігієни, а також з питань освіти у штаб-квартирі ЮНІСЕФ а також на різних посадах у КНДР, Таджикистані та Туреччині. Він працює в організації з 1999 року. Пан Шахін — громадянин Туреччини, який щиро підтримує реалізацію прав усіх дітей та робить все можливе для своєї роботи та родини.
Він навчався в аспірантурі з методів бізнес-досліджень в Единбурзькій бізнес-школі, має магістерський ступінь з бізнес-управління Університету BILGI у Стамбулі та ступінь з громадянського проєктування Близькосхідного технічного університету в Анкарі.