У регіонах запрацюють 15 мобільних класів безпеки для дітей

09 Жовтень 2023
image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) обʼєднав зусилля з Міністерством внутрішніх справ України, Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Національною поліцією України (НПУ) для підвищення обізнаності дітей щодо правил безпечної поведінки та формування культури безпеки.

Сьогодні ЮНІСЕФ передав 15 автомобілів для проведення уроків з безпеки, обладнаних спеціальним устаткуванням для проведення занять як всередині “пересувного” класу, так і назовні. Мобільні класи працюватимуть у ​​Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській областях та м. Києві. 

Під час занять у мобільних класах безпеки, ДСНС та НПУ використовуватимуть  інтерактивні інструменти та формати, розроблені ЮНІСЕФ, щоб ознайомити дітей із такими життєво важливими темами, як мінна безпека, пожежна безпека, безпека вдома, правила дорожнього руху, безпека взимку, безпека на воді, кібербезпека та інше.

«Розуміння дітьми правил безпеки вдома та на вулиці, а особливо ризиків, пов'язаних із мінами, — надзвичайно важливо по всій країні, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Майже третина дітей не змогли розпочати очне навчання через близькість лінії фронту та обстріли. Ці 15 мобільних класів для проведення уроків з безпеки працюватимуть у постраждалих громадах, пропонуючи дітям інтерактивні методи та цікаві інструменти, щоб вони були поінформовані, обізнані та навчені щодо мінної безпеки та інших тем, що стосуються їхньої безпеки. Завдяки цьому партнерству ми зможемо донести цю важливу інформацію до дітей по всій країні, яким загрожують найбільші ризики».

“Ці автомобілі поїдуть в 10 областей України та місто Київ. Вони працюватимуть саме в тих віддалених районах і громадах, де діти не можуть вчитися на денній формі навчання. У класах представлене все необхідне, що має знати дитина”, — сказав міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Щоб зробити уроки цікавішими для дітей та молоді, ЮНІСЕФ спільно з ДСНС, НПУ та ГО “Культурна платформа Закарпаття” розробили сценарії уроків та інтерактивні матеріали, використовуючи підхід навчання через гру (едютеймент). Матеріали для навчання безпекових тем доступні також на spilnoteka.org

Окрім того, ЮНІСЕФ провів навчання представників ДСНС та НПУ, які працюватимуть у мобільних класах, щодо принципів викладання безпекових тем згідно з міжнародними стандартами, з інтерактивних методик викладання сучасним дітям, а також з психологічних особливостей роботи з дітьми в умовах війни. 

При розробці формату мобільних класів безпеки ЮНІСЕФ використав досвід створення дитячих точок «Спільно». Ці простори дають дітям можливість проводити час із однолітками, гратися та навчатися у безпечному середовищі. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.