Обережно, шахрайські збори персональних даних від імені ЮНІСЕФ!
Натисніть, щоб закрити банер екстреного сповіщення.

Міністерства та міжнародні організації закликають відкрити школи в Україні, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів

19 Листопад 2021
image
UNICEF

Міністерства, ЮНІСЕФ і ВООЗ закликають органи місцевої влади залишати школи відкритими та забезпечити основоположне право кожної дитини на освіту в умовах пандемії COVID-19. Цей спільний заклик опублікували напередодні Всесвітнього дня дітей, який відзначається 20 листопада, з нагоди прийняття Конвенції ООН про права дитини.

Станом на сьогодні 35% закладів загальної середньої освіти  в Україні закриті для очного навчання, незважаючи на те, що понад 96% працівників закладів загальної середньої освіти отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.

«Нині Україна переживає вищий рівень розповсюдження COVID-19, ніж будь-коли раніше. Втім інтереси дитини мають бути керівними при прийнятті будь-яких рішень, включаючи доступ до освіти та шкіл. ЮНІСЕФ вітає нещодавні рішення декількох громад про відкриття шкіл, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів», – наголосив голова ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Згідно з міжнародною доповіддю, закриття шкіл обмежило доступ до освіти для дітей у  всьому світі. Зазначається, що діти відстають в освітніх навичках, втрачають доступ до шкільного харчування, переживають соціальну ізоляцію або зазнають жорстокого поводження й насильства.

Деякі діти були змушені відмовитися від навчання, а багато батьків не змогли продовжити працювати, а значить задовольнити потреби дітей у догляді та навчанні. Дехто повністю втратив роботу, що наближає їхні сім’ї до бідності та поглиблює економічну кризу загалом.

«Ми ймовірно ніколи не зможемо  відшкодувати втрати, яких зазнають діти через те, що не ходять до школи. Школи мають закриватися на карантин в останню  чергу і відкриватися найпершими. А ми повинні краще розставляти пріоритети, адже існують шляхи безпечно відкривати школи. З початку цього навчального року я спостерігав, як освітяни та учні докладають значних зусиль, аби дотримуватися необхідних заходів щодо запобігання COVID-19», – додав голова ЮНІСЕФ в Україні.

«Я неодноразово наголошував, що діти мають навчатися за партами. Соціалізація та живе спілкування – важливі чинники що впливають на якісне засвоєння навчального матеріалу. МОН продовжує тримати під контролем статистику вакцинальної кампанії серед працівників закладів загальної середньої освіти, та постійно рекомендує керівникам департаментів та управлінь освіти обласних та місцевих адміністрацій повернути освітній процес в очний режим із дотриманням протиепідеміологічних умов», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«Освітяни - серед пріоритетної групи вакцинації з перших етапів. Кожен працівник освіти отримав доступ до вакцини, і це допомогло щепити вже 96% освітян, принаймні, першою дозою. Ми вдячні освітянам за відповідальну позицію. Так вони створюють безпечний простір для себе та дітей, аби мати змогу навчатись оффлайн», – сказав Ігор Кузін,  заступник Міністра охорони здоров’я.

Хоча дистанційне навчання стало рятівним для мільйонів школярів, найбільш уразливі сім’ї з дітьми опинилися у гіршому становищі. Зокрема під час дистанційного навчання доступ до технологій та якість навчальних програм можуть бути нерівномірними для родин навіть у межах однієї громади. 

Натомість, згідно з міжнародними дослідженнями, початкові та середні школи не є одними з основних переносників вірусу. А ризиками передачі COVID-19 у школах можна керувати за допомогою відповідних стратегій та заходів.

«Зараз важливо переконатись, що для контролю здоров’я учнів та персоналу в школах є дієві системи. Щоб не закривати навчальні заклади, ми можемо обмежувати передачу вірусу завдяки широкому спектрові заходів, залежно від рівня передачі, у місцях, де вона відбувається. Ці заходи включають дотримання фізичної дистанції в школах, часте миття рук, носіння масок, забезпечення належної вентиляції в класах і розширення доступу до тестування. Ми спостерігаємо дуже велику кількість нових випадків COVID-19 в Україні, тому важливо дотримуватись всіх рекомендацій, включаючи вакцинацію вчителів від COVID-19. Вакцинація - це критичний крок для захисту вчителів, учнів та для того, щоб школи залишались відкритими» - зазначив д-р Ярно Хабіхт, представник ВООЗ та Голова Бюро ВООЗ в Україні.

Міністерства та міжнародні організації закликають органи місцевої влади якнайшвидше безпечно відкрити школи та вжити всіх необхідних заходів для запобігання передачі вірусу в закладах освіти, як-от:

  • учні, педагоги й персонал школи повинні носити маски, відповідно до національних рекомендацій;
  • у школі мають бути засоби для миття рук та/або дезінфікуючі засоби;
  • слід часто прибирати поверхні й предмети спільного користування;
  • забезпечити належну вентиляцію;
  • розподілити учнів і вчителів у малі групи, які не перетинаються у школі: різний час початку уроків, перерв, відвідування туалету, прийому їжі та закінчення уроків;
  • створити механізми обміну інформацією з батьками, учнями та вчителями;
  • хоча це не є обов’язковою умовою для відкриття шкіл, вчителі мають бути пріоритетною групою, аби вакцинуватися проти COVID-19, аби захистити їх від передачі вірусу.

Щоб підтримати ці зусилля, доступні оновлені міжнародні рекомендації щодо шкільного навчання в контексті COVID-19. Йдеться про практичні та гнучкі поради національним та місцевим органам влади, які допоможуть повернути учнів до очного навчання.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.