Європейський Союз виділяє 2,5 млн євро для підтримки зусиль ЮНІСЕФ, спрямованих на покращення освіти та охорони здоровʼя для українських дітей

22 Травень 2024
image
UNICEF

Київ, 22 травня 2024 року. Європейський Союз виділив 2,5 мільйона євро Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ). Ці кошти будуть спрямовані на нарощування зусиль, спрямованих на покращення доступу до освіти та подолання прогалин у навчанні, а також на підтримку імунізації дітей на сході та півдні України.

«ЮНІСЕФ щиро вдячний Європейському союзу за рішучу підтримку та солідарність у забезпеченні доступу до освіти та медичних послуг для українських дітей, — сказав Мунір Мамедзаде, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. — Завдяки спільним зусиллям ЮНІСЕФ продовжує працювати над тим, щоб кожна дитина мала можливість гармонійно зростати попри виклики, які створює війна».

Завдяки фінансуванню ЄС ЮНІСЕФ зможе і надалі ремонтувати та відновлювати укриття в закладах освіти, щоб забезпечити сприятливі умови для навчання школярів і дошкільнят, а також запроваджувати надолужувальні заняття для дітей, які ризикують мати освітні втрати. Крім того, ініціативи в освітній сфері допоможуть розширити можливості вчителів і вихователів, щоб вони якомога ефективніше проводили заняття та допомагали дітям компенсувати втрати у навчанні, а також забезпечувати освітні потреби дітей із вразливих категорій. 

image
UNICEF

Крім того, кошти від ЄС будуть спрямовані на покращення доступу дорослих та дітей до планової вакцинації у східних регіонах країни. Так, буде закуплене обладнання для холодового ланцюга. Також планується модернізація складських потужностей для оптимізації планової імунізації серед дорослих та дітей.

«Війна в Україні значно обмежила доступ до освіти та медичних послуг для багатьох українських дітей, — заявила Клаудія Амарал, голова Представництва Європейського Союзу з гуманітарної допомоги в Україні. — Європейський Союз рішуче налаштований на надання негайної допомоги дітям в Україні, оскільки вони є однією з найбільш вразливих категорій населення. Ми працюємо пліч-о-пліч з гуманітарними організаціями, як-от ЮНІСЕФ, щоб діти мали змогу реалізувати свій потенціал навіть у складних обставинах».

З початку повномасштабної війни в Україні у лютому 2022 року ЄС виділив понад 53 мільйони євро на підтримку ЮНІСЕФ в Україні через департамент Європейської Комісії з питань цивільного захисту та операцій з гуманітарної допомоги. Ця підтримка спрямована на заходи з негайного реагування та відновлення на ранніх стадіях для надання дітям доступу до охорони здоров'я, харчування, освіти, захисту, грошової допомоги та послуг WASH. Фінансування ЄС допомогло охопити підтримкою ЮНІСЕФ майже 2 мільйони українців. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.