COVID-19: за даними ЮНІСЕФ, закриття шкіл майже на весь рік вплинуло на понад 168 мільйонів дітей у всьому світі.

В штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй, Нью-Йорк, ЮНІСЕФ представляє проект «Клас під час пандемії», щоб привернути увагу країн до першочергової необхідності відновити роботу навчальних закладів.

03 березня 2021
Desks and UNICEF backpacks installed at UN Headquarters
UNICEF/UN0423792/Chris Farber/UNICEF via Getty Images

Нью-Йорк, 3 березня 2021 року -  Згідно з новими даними, опублікованими сьогодні ЮНІСЕФ, через карантинні обмеження майже на весь рік було здійснено закриття шкіл на загальнонаціональному рівні, що вплинуло на більше ніж 168 мільйонів дітей у всьому світі. Крім того, близько 214 мільйонів дітей — або кожна сьома дитина — пропустили понад три чверті часу очного навчання.

Відповідно до доповіді, присвяченої проблемі призупинення навчального процесу, у 14 країнах світу школи здебільшого залишалися закритими в період з березня 2020 року по лютий 2021. Дві третини цих країн розташовані в Латинській Америки та в регіоні Карибського басейну, тож кількість школярів, які постраждали через перерване навчання, досягла майже 98 мільйонів. З цих 14 країн найдовше школи залишалися зачиненими в Панамі, а також Сальвадорі, Бангладеші та Болівії.

«З наближенням річниці початку пандемії нам хочеться ще раз нагадати про ту катастрофічну ситуацію, що склалася в освітній сфері через глобальний локдаун. З кожним днем ​​діти, які не мають доступу до очного навчання в школі, відстають все більше і більше, а хлопці та дівчата із соціально незахищених груп платять найвищу ціну, — заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Ми не можемо дозволити собі ні ще одного року обмежень, ні повної відсутності очного навчання для цих учнів. Необхідно докласти всіх зусиль, аби забезпечити роботу шкіл або надати цьому питанню особливого значення в планах з відновлення навчального процесу».

 

Регіон

Школи, які були зачинені майже весь рік: кількість країн

Школярі, що постраждали від перерваного навчання: кількість (млн)

Школярі, що постраждали від перерваного навчання: відсоток

Східна Азія та Тихоокеанський регіон

1

25

15%

Близький Схід і Північна Африка

3

9

5%

Східна і Південна Африка

0

Немає даних

Немає даних

Західна і Центральна Африка

0

Немає даних

Немає даних

Європа і Центральна Азія

0

Немає даних

Немає даних

Латинська Америка і країни Карибського басейну

9

98

58%

Південна Азія

1

37

22%

Всього

14

168

100%

 

Закриття шкіл має руйнівні наслідки для навчання та добробуту дітей. Найбільш вразливі групи учнів та ті школярі, які не мають можливості навчатися дистанційно, зіткнулися з підвищеним ризиком ніколи не повернутися до шкіл взагалі. Також вони можуть стати жертвами примусової дитячої праці та навіть ранніх шлюбів. Згідно з останніми даними ЮНЕСКО, понад 888 мільйонів дітей у всьому світі продовжують страждати від перерваного навчання через повне або часткове закриття шкіл.

Для більшості учнів в усьому світі школа — це місце, де вони спілкуються з однолітками, знаходять підтримку, мають доступ до медичних послуг та засобів імунізації, а також забезпечені повноцінним харчуванням. Що довше залишаються зачиненими школи, то довше не задовольняються найважливіші потреби дітей. 

З метою привернути увагу до надзвичайної ситуації у сфері освіти та підвищити рівень поінформованості про необхідність забезпечити повноцінну роботу шкіл або надати цьому питанню особливого значення в планах з відновлення навчального процесу, ЮНІСЕФ сьогодні представив проект «Клас під час пандемії» — модель класу, де розмістили 168 порожніх парт, кожна з яких уособлює мільйони дітей, що живуть в тих країнах, де майже повністю не працюють заклади освіти. Цей проєкт стане похмурим нагадуванням про порожні класи в усіх куточках світу.

«Цей клас символізує мільйони порожніх шкіл, багато з яких залишаються закритими протягом майже всього року. На кожному порожньому стільці висить порожній шкільний рюкзак — це свідчення відкладеного потенціалу дитини, — заявила Генрієтта Фор. — Ми не хочемо, щоб зачинені двері й закриті школи приховували те, що майбутнє наших дітей відкладено на невизначений термін. Ця інсталяція — послання для країн: ми повинні докласти всіх зусиль для відновлення роботи шкіл і відновити їх роботу таким чином, щоб якість навчального процесу стала ще вищою, ніж раніше».

Коли школярі повернуться за парти, то потребуватимуть підтримки, аби змогти заново влитися в навчальний процес і надолужити пропущений матеріал. У плани з відновлення роботи шкіл необхідно додати пункт про повернення того рівня освіти, що діти втратили протягом повного локдауну. ЮНІСЕФ закликає країни приділити всю увагу унікальним потребам кожного учня, а саме надати комплексні послуги, щоб заповнити прогалин у навчанні, здоров'ї та харчуванні. Також необхідно організувати заходи, спрямовані на охорону психічного здоров'я та забезпечення захисту в школах для розвитку і добробуту дітей і підлітків. Програма ЮНІСЕФ щодо відновлення роботи шкіл, опублікована спільно з ЮНЕСКО, УВКБ ООН, СПП і Світовим банком, надає практичні рекомендації для національних і місцевих органів влади.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.