Мінцифра та ЮНІСЕФ в Україні презентували освітній серіал про кібербулінг для підлітків.

30 Квітень 2020
image
UNICEF

Міністерство цифрової трансформації України спільно з ЮНІСЕФ в Україні презентували освітній серіал про кібербулінг для підлітків.

Участь в освітньому серіалі взяли українська суперстар NK | Настя Каменських і співачка, акторка та влогерка Анна Трінчер. Маючи мільйони прихильників не лише в Україні, а й по всьому світу, NK радо погодилась поговорити про кібербулінг, аби юзери соцмереж дослухались до важливої інформації та поважали один одного у мережі.

Освітній серіал складається з чотирьох серій тривалістю 4-5 хвилин. Завдяки освітньому серіали підлітки дізнаються, як виглядає кібербулінг, які причини та потенційні наслідки кібербулінгу, як припинити кібербулінг і що робити, якщо хтось із друзів став жертвою кібербулінгу.

 

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що кожна людина хоча б раз у житті стикалася з хейтом у соціальних мережах, отримувала агресивні коментарі та повідомлення. «Це прояви кібербулінгу, тобто цькування онлайн, яке відбувається через гаджети, ноутбуки чи планшети. З проявом кібербулінгу зустрічався кожен третій з опитаних віком від 13 до 24 років. Саме тому ми спільно з ЮНІСЕФ в Україні зняли освітній серіал про кібербулінг для підлітків», — зауважила Валерія Іонан. 

 

«Під час пандемії COVID-19 життя мільйонів дітей тимчасово обмежується лише їхніми домівками та гаджетами. Через це діти можуть стикатися з потенційно шкідливим та насильницьким контентом онлайн, а також піддаватися більшому ризику кібербулінгу.  За даними ЮНІСЕФ третина опитаних підлітків в Україні ставала жертвами онлайн-булінгу, а кожен п’ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття, –  підкреслила голова ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер,  –  У цій новій реальності ми повинні допомогти дітям зорієнтуватися. Зараз саме час об’єднати зусилля, щоб забезпечити дітей та молодь необхідними знаннями у цікавій та доступній формі. І ми дуже раді зробити це разом з Міністерством  цифрової трансформації  України.  Захист прав дитини має стати пріоритетом цифрової безпеки та політики щодо захисту користувачів Інтернету».

Освітній серіал доступний для перегляду на платформі Дія. Цифрова освіта.

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook