۹۱۵ کودک مبتلا به سو‌ءتغذیه از مکمل‌های غذایی و درمانی بهره‌مند شدند

19 نوامبر 2023
children
UNICEF Iran

یونیسف،‌ با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مدیریت سوءتغذیه کودکان آسیب‌پذیر، مکمل‌های تغذیه ضروری را به ۷۵۰ کودک مبتلا به سوءتغذیه متوسط تا حاد در مهمانشهرهای پناهندگان در استان‌های یزد و خراسان رضوی ارائه کرد.

سوءتغذیه در کودکان زیر پنج سال می‌تواند موجب کم وزنی، کوتاه قدی, لاغری و حتی مرگ آنها شود. این برنامه، که با حمایت مالی اتحادیه اروپا تأمین شده است، مکمل‌های تغذیه ضروری را برای پیشگیری و مدیریت سوتغذیه به ۷۵۰ کودک زیر پنج سال در مراکز بهداشتی در مهمانشهر پناهندگان ارائه داد. هم چنین، ۱۶۵ کودک مبتلا به سوء‌تغذیه شدید از مکمل‌های غذایی درمانی در  بیمارستان‌های استانهای یزد وخراسان رضوی بهره‌مند می‌شوند.

با بهبود وضعیت تغذیه‌ای این کودکان، اکنون یونیسف می‌تواند از استفاده گسترده این مکمل‌ها در استان‌ها و مناطق کم برخوردار حمایت کند. علاوه بر این، یونیسف قصد دارد جهت ارائه یک راهکار پایدار برای حل چالش‌های مرتبط با سوءتغذیه در جوامع نیازمند از تولید محصولات مشابه داخلی، حمایت کند.

همکاری بین یونیسف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نشان‌ از تعهد مشترک به بهبود تغذیه و رفاه کودکان در ایران است. یونیسف به همراه شرکايش با ارائه مکمل‌های  تغذیه ضروری به سمت آینده‌ای سالم‌تر برای کودکان در کشور گام‌های قابل توجهی برداشته‌ است.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.