نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران

آشنایی با دکتر ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران

UNICEF Representative

26 سال در خدمت همه کودکان

دکتر ویل پارکس، در طول 26 سال گذشته و در بیش از 40 کشور جهان، عهده‌دار تدوین و اجرای برنامه‌هایی بوده که نتایج و فواید بسیار خوبی برای کودکان داشته است؛ همچنین این برنامه‌ها منجر به ظرفیت‌سازی برای طیف وسیعی از مقامات دولتی، سازمان‌های جامعه مدنی، دانشگاهیان، بخش خصوصی، رسانه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی شده است. زمینه‌های تخصصی و کاری دکتر پارکس، در سیاست‌گذاری اقتصادی، ارتباطات، بهداشت عمومی، پایش و ارزیابی است.

دکتر پارکس، قبل از انتصاب به عنوان نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران، ریاست برنامه عملیاتی یونیسف در کشور عراق را بر عهده داشته و مشارکت مهمی در رهبری و هدایت برنامه‌های یونیسف در یکی از پیچیده‌ترین بحران‌های بشری جهان در کشور عراق، را داشته‌ است. پیش از یونیسف عراق، ایشان به عنوان معاون نماینده یونیسف در کشور نپال فعالیت کرده و مدیریت برنامه‌ای با بودجه سالانه 28 میلیون دلار، را در کشوری جنگ‌زده و بحران خیز، به عهده داشتند که نتایج بسیار مثبتی برای آسیب پذیرترین کودکان و زنان آن کشور به همراه آورد.

ویل پارکس پیشتر به عنوان مدیر سیاست‌گذاری، ترویج، برنامه‌ریزی و ارزیابی دفتر چند کشوری یونیسف در آسیا – اقیانوسیه، مدیریت و انجام مجموعه‌ای از برنامه‌های ابتکاری را در حوزه‌های سیاست‌های اقتصادی جدید، برنامه‌ریزی و آگاهی‌بخشی مبتنی بر شواهد، عهده‌دار بود.

وی تجربیات کاری بسیار زیادی با دولت استرالیا، بانک توسعه آسیا، اداره توسعه بین‌المللی بریتانیا، دبیرخانه انجمن آسیا - اقیانوسیه، سازمان بهداشت جهانی و دفاتر منطقه‌ای یونیسف در شرق آسیا و اقیانوس آرام، آسیای جنوبی و همچنین شرق و جنوب آفریقا دارد.

will parks
UNICEF/Iran/Sayyari
یونیسف و مدیر کل بانک تجارت
UNICEF Iran/Andisheh Rad