کارشناسان بهداشت از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانش خود را در زمینه سواد رسانه‌ای ارتقا بخشیده و برای مقابله با اطلاعات نادرست یا گمراه کننده در زمینه بهداشت و سلامت تبادل نظر کردند

30 می 2024
SBC
UNICEF Iran

80 نفر از کارشناسان آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت که در سطح ملی و استانی فعالیت می‌کنند، در کارگاه‌‌های آموزش برای مربیان که در اردیبهشت ماه سال 1403برگزار شد، شرکت کردند. با همکاری یونیسف و دفتر آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت، این کارگاه‌ها بر اساس طرح درسی که به طور خاص توسط وزارت بهداشت و یونیسف در مورد ارتقای سواد رسانه‌ای در زمینه سلامت و بهداشت، طراحی شده بود، در تهران برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این کارگاه سه روزه در بحث‌های مفیدی در مورد سواد رسانه‌ای در زمینه بهداشت و سلامت شرکت کرده و درس‌های آموخته شده در سال‌های گذشته، به ویژه در طول همه‌گیری کرونا را مرور کرده و مسیر پیش رو را ترسیم کردند.

این کارگاه‌ آموزشی سه روزه به کارشناسان بهداشت کمک کرد تا بتوانند اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده را از حقایق اثبات‌شده در زمینه سلامت در رسانه‌ها تمیز داده و به اطلاعات نادرست واکنشی مناسب نشان دهند. کارگاه با سخنرانی رسمی دکتر فرشید رضایی، رئیس دفتر آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت ، افتتاح شد. مدرسان این کارگاه از برجسته‌ترین اساتید کشوراز دانشگاه تهران و سازمان‌های مختلفی مانند سازمان نظارت بر صوتی-تصویری ایران، پلیس فضای سایبری ایران، بخش خبری مجلس، و سازمان سواد رسانه‌ای ایران بودند.

در مرحله بعد، کارشناسانی که در این کارگاه‌ها آموزش‌ دیدند، کارگاه‌های استانی در زمینه سواد رسانه‌ای سلامت را در سراسر کشور برای داوطلبان و سفیران سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار خواهند کرد.

آگاهی از نحوه مقابله با اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده در زمینه‌های مرتبط با سلامت، سواد رسانه‌ای سلامت جامعه را افزایش می‌دهد و به دسترسی بهتر به اطلاعات معتبر مراقبت‌های بهداشتی برای عموم مردم، به‌ویژه خانواده‌ها، مادران و کودکان کمک می‌کند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.