مدیر اجرایی جدید یونیسف فعالیت خود را آغاز کرد

02 فوریه 2022
Catherine Russell assumes functions as new ‎UNICEF Executive Director
UN/0585309

نیویورک، ۱۲ بهمن ۱۴۰۰ – خانم کاترین راسل امروز (۱۲ بهمن)، به عنوان مدیر اجرایی جدید یونیسف آغاز به کار کرد. او چهارمین مدیر خانمی خواهد بود که برنامه‌های سازمان یونیسف را در تاریخ ۷۵ ساله خود هدایت می‌کند.

خانم راسل در اولین روز حضورشان در این سمت، ابراز کردند: «پیوستن به یونیسف وهدایت و انجام فعالیت‌های قابل توجه این سازمان برای کودکان درچنین دوران مهمی، درست در زمانی که میلیون‌ها کودک در سراسر جهان هنوز درگیر تأثیرات همه‌گیری کووید-۱۹ و سایر بحران‌ها هستند یک افتخار ومسوولیت بزرگ است. من مشتاقانه برای مسوولیت پیش رو در بزرگترین نهاد حامی کودکان آماده هستم.»

خانم راسل چندین دهه تجربه در توسعه سیاست‌های نوآورانه در حوزه توانمندسازی جوامع کمتر برخوردار و کشورهای کمترتوسعه یافته در سراسر جهان را در سابقه کاری خود دارد. هم چنین ایشان در سال های گذشته در سمت های دستیار رئیس جمهوری آمریکا و مدیرکل دفتر کارکنان ریاست جمهوری کاخ سفید خدمت کرده اند. به علاوه،  از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷، به عنوان سفیرعمومی مسائل جهانی زنان در وزارت امور خارجه آمریکا خدمت کرده بودند. ایشان همچنین هدایت چندین برنامه مهم جهانی با نتایج سودمند و پایدار برای حمایت از زنان و دختران از جمله در بحران‌های بشردوستانه، را به عهده داشته‌اند.

خانم راسل فارغ‌التحصیل لیسانس فلسفه هنر با رتبه فوق ممتاز، از کالج بوستون و مدرک دکترای حقوق از دانشکده حقوق دانشگاه جورج واشنگتن است.

‏ایشان به عنوان هشتمین مدیر اجرایی یونیسف این سازمان ۲۰ هزار نفری را هدایت خواهند کرد.

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.