ایران ۱،۴۴۲،۰۰۰ دوز واکسن کووید-۱۹ اهدایی ایتالیا و آلمان را از طریق سازوکار کوواکس دریافت کرد

18 اکتبر 2021
covAX
UNICEF Iran/Sayyari/2021

تهران، ۲۶ مهر ۱۴۰۰ – جمهوری اسلامی ایران یک میلیون و ۴۴۲ هزار دوز واکسن آسترازنکای کوویدـ۱۹ را دریافت کرد. از این مقدار، یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ دوز توسط دولت ایتالیا و ۳۰۲ هزار و ۴۰۰ دوز توسط دولت آلمان اهدا شده‌ است.

این واکسن‌ها بوسیله کانال ارسال یونیسف و از طریق سازوکار کوواکس به ایران منتقل شده و در روز ۲۶ مهرماه ۱۴۰۰ وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی شدند.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی»(CEPI)، «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی»(GAVI) و سازمان جهانی بهداشت(WHO) است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

این واکسن‌ها پنجمین محموله ارسالی کوواکس به ایران محسوب می‌شود و محموله‌های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق کانال ارسال یونیسف به زودی وارد کشور خواهد شد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.