ایران بیش از ۲ میلیون دوز واکسن اهدایی آلمان را از طریق سازوکار کوواکس دریافت می‌کند

13 مارس 2022
Iran Receives 2,191,500 COVID-19 Vaccine doses donated by Germany through the COVAX Facility
UNICEF Iran/Sayyari/2021

تهران، ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ – جمهوری اسلامی ایران ۲میلیون و ۱۹۱ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن آسترازنکا اهدایی دولت آلمان را دریافت می‌کند.

این واکسن‌ها از طریق کانال ارسال یونیسف در سازوکار کوواکس و در دو محموله به ایران منتقل می‌شود. محموله اول شامل یک میلیون و ۴۱۳ هزار و ۶۰۰ دوز امشب (۲۲ اسفند) وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران شده و محموله دوم شامل ۷۷۷هزار و۹۰۰ دوز ۲۳ اسفند وارد کشور خواهد شد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی» (CEPI)، «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی» (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

دولت آلمان در مهر ماه نیز ۳۰۲هزار و ۴۰۰ دوز واکسن آسترازنکا را از طریق کانال ارسال یونیسف در سازوکار کوواکس به ایران اهدا کرد.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.