یونیسف و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اهمیت بازنمایی اخلاقی کودکان در رسانه‌ها تأکید کردند

01 فوریه 2022
MoCIG
MoCIG/2022

نماینده یونیسف در جمهوری اسلامی ایران و معاون امور رسانه و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی دیداری در روز ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ درباره همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک دو سازمان با هدف ارتقای اقدامات بهینه در نحوه گزارش کودکان و مسائل آنها در رسانه‌ها به گفتگو پرداخته و حوزه‌های همکاری‌های آتی را بررسی کردند.

دکتر رابین ناندی و آقای فرشاد مهدی‌پور اجرای موفق چندین فعالیت مشترک برای افزایش ظرفیت خبرنگاران و عکاسان خبری در حوزه بازنمایی اخلاقی از کودکان در رسانه‌ها را تأیید کردند.

یونیسف و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو کارگاه برای خبرنگاران و عکاسان خبری برگزار کرده و هم‌اکنون در حال تدوین اصول جامع اخلاقی و حقوقی گزارش از کودکان و مسائل آنها هستند.

در سال جاری و با هدف ارتقای پوشش خبری کودکان توسط خبرنگاران، دو مسابقه عکاسی و گزارش‌نویسی با موضوع «زندگی کودکان در دوران کرونا» به صورت مشترک توسط برگزار شد تا توجه به مسائل کودکان در دوران همه‌گیری افزایش یابد.

دکتر ناندی و آقای مهدی‌پور همچنین بر عزم و امیدواری خود در راستای تداوم افزایش ظرفیت رسانه‌های کشور و حفظ حقوق کودکان در رسانه‌های سنتی و اجتماعی تأکید کردند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.