ایران، چهارمین محموله واکسن کووید-۱۹ خریداری‌شده از طریق سازوکار کوواکس را دریافت کرد

11 سپتامبر 2021
covax
UNICEF Iran

تهران، ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ – جمهوری اسلامی ایران، به عنوان یکی از کشورهای مشارکت کننده در سازوکار کوواکس، با استفاده از منابع مالی خود، یک محموله واکسن کووید-۱۹ سینوفارم شامل ۳میلیون و ۱۹۶هزار و ۸۰۰ ویال را دریافت کرد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی» (CEPI) «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی» (GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

این واکسن‌ها چهارمین محموله ارسالی کوواکس به ایران محسوب می‌شود و محموله‌های بعدی از سهم واکسن تخصیص داده شده به ایران در همکاری نزدیک با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق کانال ارسال یونیسف به زودی وارد کشور خواهند شد.

محموله واکسن‌ سینوفارم ارسالی به ایران روز شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران شده و توسط نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران دریافت گردید.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.