ЮНІСЕФ доставив ще майже 39 тисяч ноутбуків для українських школярів

15 Квітень 2024
Жінка тримає в руках 5 картонних коробок із лептопами
UNICEF

Київ, 15 квітня 2024 року. У квітні 2024 року ЮНІСЕФ у співпраці з Міністерством освіти і науки України передав близько 39 тисяч ноутбуків, щоб полегшити учням середніх і старших класів у восьми областях доступ до освіти. Передача відбулася в межах Коаліції девайсів — об’єднання організацій, бізнесу, урядів і меценатів для учнів та освітян.

«Доступ до освіти — фундаментальне право кожної дитини, — зазначив Мунір Мамедзаде, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. — Війна призвела до закриття шкіл, що у свою чергу ускладнило дітям доступ до їхнього основного права — права на освіту. Тому ЮНІСЕФ підтримує навчальний процес в Україні, щоб підкреслити важливість безперервної освіти для дітей у всіх форматах, у тому числі дистанційного навчання за допомогою цифрових пристроїв. Використання комплексних стратегій здатне попередити подальші освітні втрати та допоможе надолужити знання».

Чоловік тримає у руках лептоп із наклейкою із лого ЮНІСЕФ та ЄС
UNICEF

Пристрої були закуплені та доставлені за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE) та Європейського Союзу.

Ноутбуки в тимчасове користування отримають діти-ВПО, діти з інвалідністю, з малозабезпечених сімей, діти, позбавлені батьківського піклування, а також з інших вразливих категорій. 

«Там, де очне навчання нині неможливе через близькість до фронту чи відсутність у школі укриття, наше завдання — забезпечити дітей девайсами для навчання. Гаджет для них — це і про доступ до освіти, і про спілкування з однолітками, і про можливість отримувати підтримку від вчителів. І я вдячний нашим партнерам за всю надану українським дітям допомогу. Це однозначно інвестиція у стале майбутнє», –– підкреслив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

На запит Міністерства освіти і науки України ЮНІСЕФ доставив ноутбуки на Запоріжжя,  Харківщину та Херсонщину і покрив критичну потребу дітей із вразливих категорій у пристроях для дистанційного навчання. Ноутбуки також отримають школярі у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Сумській і Чернігівській областях. Разом із місцевими органами управління освітою пристрої розподілять серед закладів освіти, які надаватимуть їх у тимчасове користування учням. 

image
UNICEF

Нагадаємо, що школярі вже використовують доставлені в 2023 році майже 50 тисяч пристроїв, закуплених ЮНІСЕФ коштом Європейського Союзу, урядів Республіки Корея та Японії, за підтримки Глобального партнерства заради освіти (GPE), а також за фінансової підтримки національних комітетів ЮНІСЕФ та в межах ініціативи «Технології для біженців» від Breakthrough Prize Foundation. 

ЮНІСЕФ підтримує уряд України в забезпеченні доступу до освіти для всіх учнів. Щоб діти, які не мають доступу до очної освіти, могли продовжувати навчання, ЮНІСЕФ сприяє розробленню та наповненню контентом платформи «Всеукраїнська школа онлайн» та знайомить вчителів із новітніми стратегіями викладання та технологіями для проведення занять дистанційно та у змішаних форматах. Дитячий фонд ООН також забезпечує вчителів та учнів необхідним обладнанням і створив центри цифрової освіти по всій країні. Передача ноутбуків є частиною ініціативи ЮНІСЕФ із забезпечення безперервної освіти в Україні.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.