"Наука – це вона" - розпочато всеукраїнський конкурс для дівчат на краще есе про жінку-науковицю

Головний приз конкурсу – стипендія на освіту.

15 Лютий 2021
image
UNICEF

Науковиці – рок-зірки ХХІ століття. Щоб популяризувати залучення дівчат в науку, освітній проєкт STEM is FEM за підтримки ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ) запускають освітній арт-проєкт «Наука – це вона». Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності», з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях. 

В рамках проєкту передбачено дві активності – створення відомими художниками мобільної картинної виставки із 12 портретів українських науковиць та конкурс на краще есе про жінку-науковицю.

Кібернетикиня Катерина Ющенко, математикиня Клавдія Латишева, молекулярна біологиня Ганна Єльська, фізикиня Антоніна Прихотько, фізикиня Ольга Перевозчикова, нейроморфологиня Галина Скибо, нейробіологиня Нана Войтенко, математикиня Олена Ванєєва, орнітологиня Наталія Атамась, генетикиня Оксана Півень, генетикиня Світлана Арбузова, математикиня Марина В’язовська – ось дванадцять героїнь проєкту.

Якщо ти дівчина віком від 14 до 21 років, ти можеш випробувати власні сили. Обери одну з 12 українських науковиць, представлених за цим посиланням https://stemisfem.org та у формаиі есе розкажи: якою науковою діяльністю займалась героїня, у яких царинах вона працювала, які її основні здобутки та досягнення, які винаходи чи діяльність героїні вплинули на сьогодення, чим ця постать може бути цікава сьогодні, яке твоє особисте враження від цієї людини. 

Розмір тексту – до 500 слів. Роботи, що надсилаються на конкурс, мають бути оригінальними та ніде раніше не опублікованими. Плагіат неприпустимий. Детальні умови читай на сайті проєкту STEM is FEM. Форму для відправки есе знайдеш на ньому ж. Твою роботу чекають до 21 березня включно.

12 переможниць отримають круті призи від STEM is FEM та партнерів. Серед нагород – персональний майстер-клас із професійною редакторкою та публікація есе у всеукраїнському популярному виданні. Головний приз конкурсу – стипендія на освіту.

 

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  Facebook, Instagram Twitter та TikTok.