#СПІЛЬНО до нових послуг

Керівництво із впровадження інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах

Опис

У Посібнику подано рекомендації з впровадження соціальних послуг для сімей і дітей на рівні громади, сформовані на основі досвіду реалізації проєкту «Спільно» в окремих громадах Донецької та Луганської областей.

В першій частині Посібника читач дізнається, як сворити необхідну організаційну структуру з питань соціального захисту населення та захисту дітей, як провести визначення потреб громади в соціальних послугах, та як розробити цільову бюджетну програму на основі
отриманих даних.

В другій частині висвітлюється застосування технології ведення випадку при наданні послуг сім'ям з дітьми та організація необхідної для цього міжвідомчої взаємодії.

Окремими збірками додатків до видання наведено приклади документів, які можна використовувати в громадах для організації надання соціальних послуг. Видання стане у пригоді представникам органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів, установ і
закладів соціального спрямування, служб у справах дітей та громадських організацій.

Збірки додатків доступні у форматі відкритому для редагування: збірка 1, збірка 2.

Рекомендовано Міністерством соціальної політики України.

Посібник підготовлено в рамках проєкту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді», що впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Німецького Уряду через Німецький банк розвитку (KfW).

До Консорціуму на чолі з ГС «Українська мережа за права дитини» входять ГО «Маріупольська спілка молоді», БО «Надія і житло для дітей», МБО «Партнерство «Кожній дитині», МБО «БФ «СОС Дитячі містечка Україна» та ГО «Соціальна синергія».

image