۲۴۵۰ پکیج پوشک بین کودکان پناهنده در چهار استان توزیع شد

20 دسامبر 2022
wash
UNICEF Iran/Sayyari/2022

یونیسف ایران، در همکاری با اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف‌اینترنشنال، ۲۴۵۰ پکیج پوشک کودک را خریداری و از ۲۳ آبان تا ۳ آذر ۱۴۰۱ میان خانوارهای پناهنده افغانستانی توزیع کرد.

این بسته‌ها که شامل اقلام بهداشتی برای کودکان زیر دو سال است، توسط داوطلبان دو سازمان مردم نهاد محلی در استان‌های خراسان رضوی،‌ سمنان، مرکزی و یزد توزیع گردید.

۱۵۵۲ کودک شامل ۷۹۱ پسر و ۷۶۱ دختر زیر دو سال از این بسته‌ها منتفع شدند.

یونیسف از تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای تامین آب، تاسیسات بهداشتی و همچنین اقلام بهداشتی و آموزش برای گروه‌های به شدت آسیب‌پذیر پناهندگان و جوامع میزبان حمایت می‌کند. توزیع بسته‌های بهداشتی بخشی از اقدامات یونیسف جهت پاسخگویی به بحران اخیر پناهندگان افغانستانی و کمک به پناهندگان تازه‌وارد و همچنین جوامع میزبان آنها است.

بهداشت فردی مناسب برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و کمک به رشد و تکامل کودکان و همچنین زندگی سالم و طولانی آنها، حیاتی است. بهداشت فردی همچنین از ترک تحصیل کودکان پیشگیری کرده و نتایج بهتری در حوزه یادگیری به بار می‌آورد. بهداشت فردی مناسب برای خانواده‌ها به معنای اجتناب از بیماری،‌ تداوم اشتغال و درآمد و هزینه کمتر جهت مراقبت‌های بهداشتی می‌باشد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.