یونیسف با ارائه تجهیزات زنجیره سرما به ایران از تداوم کارآیی واکسیناسیون برای کودکان حمایت کرد

04 اکتبر 2022
vaccine
UNICEF Iran

یونیسف تجهیزات زنجیره سرما با استاندارهای بالا شامل هزار و ۸۴۲ یخچال واکسن، ۶۲۰ جعبه حمل واکسن، ۲۲۰ جعبه سرما و ۲۱ ژنراتور و همچنین تاسیسات استاندارد برای تجهیز ۱۹ اتاق سرما را خریداری و تحویل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داد.

این اقدام، بخشی از همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یونیسف ایران است تا دسترسی به زنجیره سرمای واکسن با کیفیت بالا و به میزان کافی فراهم شده و ایمن‌سازی در سطح ملی و استانی بهبود یابد.

با توجه به نیاز کنونی در سطح ملی به یک سیستم زنجیره سرمای قوی برای حفظ کارآیی واکسیناسیون در کشور، بالاخص در زمانی شیوع احتمالی بیماری‌ها، این تجهیزات به اطمینان از دستیابی کودکان به واکسن با بالاترین کیفیت کمک خواهد کرد.

یونیسف همکاری نزدیکی با دولت دارد تا والدین و جوامع را با دانش لازم درباره فوائد ایمن‌سازی آگاه ساخته و تلاش‌های دولت برای پایش نگرش عمومی و نرخ ایمن‌سازی را تقویت کند تا مسائل پیش‌رو در سریع‌ترین زمان ممکن رفع گردند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.