شش کلاس پیش‌ساخته در شهرستان زلزله‌زده خوی نصب شد

05 سپتامبر 2023
EDU
UNICEF Iran/Sayyari/2023

چهار مدرسه در شهرستان زلزله زده خوی در استان آذربایجان غربی، به فضاهای آموزشی جدید مجهز شد. سه مدرسه از این مدارس در روستاهای صعب العبور و مدرسه چهارم در اطراف شهر خوی واقع شده است. یونیسف در همکاری با وزارت آموزش و پرورش فرآیند خرید، تحویل، نصب و تجهیز این کلاس‌های پیش‌ساخته را تسهیل کرد تا از دسترسی کودکان زلزله‌زده به آموزش مناسب اطمینان حاصل شود.

این کلاس‌ها از مصالح عایق دما ساخته شده و به تجهیزات استاندارد آموزشی و دستگاه‌های تهویه‌ هوا مجهز شده‌اند.

همچنین، بیش از ۷۵۰ کودک مشغول تحصیل در این مدارس، بسته‌های آموزشی شامل لوازم تحریر برای سال تحصیلی جدید دریافت خواهند کرد.

یونیسف در گام بعدی، از بازسازی ۱۲ مدرسه در روستاهای دورافتاده و زلزله‌زده شهرستان خوی حمایت خواهد کرد تا از ارتقای محیط و فرصت‌های آموزشی برای کودکان حمایت کند.

یونیسف در ماه‌های پس از زلزله به حمایت از کودکان و خانواده‌های آنها ادامه داده است. این حمایت‌ها شامل مواردی چون تهیه بسته‌های بهداشتی برای خانواده‌ها و کودکان، ارائه کمک مالی برای بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده و بهبود تأسیسات بهداشتی است.  

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.