دانش‌آموزان مناطق آسیب‌پذیر در دو استان از کلاس‌ها و تاسیسات بهداشتی تازه‌ تاسیس بهره‌مند شدند

20 ژوئیه 2023
education
UNICEF Iran

کودکان در مناطق کم‌برخوردار استان‌های خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از کلاس‌های درس و همچنین تاسیسات بهداشتی جدید برخوردار خواهند بود. این برنامه با حمایت یونیسف و کمک مالی اتحادیه اروپا اجرا شد.

یونیسف با همکاری وزارت آموزش و پرورش، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف‌اینترنشنال از احداث و تجهیز ۱۰ کلاس درسی در پنج مدرسه دارای تعداد بالای دانش‌آموزان پناهنده در دو استان خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان حمایت کرد. یونیسف همچنین با هدف ارتقای بهداشت در میان دانش‌آموزان، از احداث و بازسازی تاسیسات آب،‌ فاضلاب و بهداشت در این مدارس حمایت کرد. این امر شامل احداث تاسیسات آبخوری ایمن و نیز سرویس‌های بهداشتی دخترانه و پسرانه است.

از سال ۱۴۰۰ و همزمان با ورود تعداد فزاینده دانش‌آموزان جدید‌الورود افغانستانی به مدارس رسمی ایران، سیستم آموزشی کشور با برخی چالش‌ها مانند کمبود فضای آموزشی مواجه شد. اضافه کردن کلاس‌های درس به بهبود نسبت نرخ معلم به دانش‌آموزان کمک خواهد کرد و در نهایت با برطرف شدن این چالش، کیفیت آموزش افزایش می­یابد. بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱، تعداد دانش‌آموزان پناهنده در ایران ۶۷۰ هزار نفر بود که نسب به سال قبل ۳۰ درصد افزایش داشته است.

با توسعه تاسیسات و فضای آموزشی، تمام کودکان صرفنظر از وضعیت حقوقی و موقعیت خانواده‌شان می‌توانند دسترسی برابری به آموزش با کیفیت داشته باشند.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.