جایزه ملّی راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با موضوع بیماری کرونا

25 آگوست 2020
innovation
UNICEF

جایزه ملّی راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های کودکان و نوجوانان در دوران همه‌گیری کرونا اقدامی مشترک از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران است که به منظور گسترش فرهنگ نوآوری برای کودکان در ایران طراحی شده است.

هدف این برنامه توسعه راهکارهایی در زمینه‌های آموزش، تغذیه، بهداشت، سلامت جسمی و روحی، حمایت از کودکان، اقتصاد و محیط زیست، فرهنگ، تفریح و ورزش با تمرکز بر چالش‌هایی است که همه‌گیری بیماری کرونا، آنها را پیچیده‌تر کرده است. نمونه‌هایی از این راهکارها عبارتند از بسترهای قابل دسترس و فراگیر آموزش مجازی، سیستم‌های بهداشتی دیجیتال، حمایت از کودکان در برابر آزار و اذیت در فضای مجازی، راهکارهای مهارتی برای نوجوانان، سقلمه (تلنگرهای) نوآورانه، نوآوری‌های مقرون به صرفه و اجتماعی و سایر راهکارها با بکارگیری فناوری‌های پایه و نوظهور.

هدف تسهیل و تقویت هم‌افزایی‌ها و فرصت‌ها در زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور است. جایزه امسال به راهکارهای کاربردی تخصیص خواهد یافت که به چالش‌های فراروی کودکان و نوجوانان با تمرکز بر همه‌گیری بیماری کرونا بپردازند.

شرکت‌ها و موسسات می‌توانند راهکارهای نوآورانه خود را تا تاریخ 30 مهر 1399 ارسال نمایند. اطلاعات بیشتر در فراخوان و فرم ثبت درخواست در انتهای این بیانیه خبری قابل دسترس است.

پس از ارزیابیِ کلیه طرح‌های دریافتی توسط یک تیم داوری ذی‌صلاح، طرح‌های برتر در تاریخی که متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد با اهدای جوایز مورد تقدیر قرار می‌گیرند. طرح‌های برتر همچنین از حمایت فنی و مالی معاونت علمی و فناوری و حمایت فنی دفتر یونیسف در ایران بهره‌مند خواهند شد، تا این راهکارها به صورت موثری برای حمایت از کودکان در ایران به کار گرفته شوند.

شرکت‌های متقاضی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره تلفن 41186 (021) داخلی 5310 یا ایمیل innovation.award@isti.ir تماس بگیرند.

لینک دسترسی به فراخوان و فرم ثبت نام

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

 

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.