ایران بیش از یک میلیون دوز واکسن کووید-۱۹ اهدایی ایتالیا را از طریق سازوکار کوواکس دریافت کرد

09 دسامبر 2021
covid
UNICEF Iran/Sayyari/2021

تهران، ۱۸ آذر ۱۴۰۰- جمهوری اسلامی ایران یک میلیون و ۸۷هزار و ۱۰۰ دوز واکسن کووید-۱۹ آسترازنکا را که توسط دولت ایتالیا اهدا شده است، دریافت کرد.

این واکسن‌ها از طریق کانال ارسال یونیسف در سازوکار کوواکس به ایران منتقل شده و روز پنج‌شنبه (۱۸ آذر) وارد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران شد.

کوواکس سازوکاری به مدیریت مشترک «ائتلاف برای نوآوری در حوزه آمادگی برای اپیدمی»(CEPI)، «اتحاد جهانی برای واکسن و ایمن‌سازی»(GAVI) و سازمان جهانی بهداشت (WHO) است که در آن صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) نقش کلیدی در ارسال واکسن برعهده دارد.

ایران به عنوان یکی از کشورهای مشارکت‌کننده در سازوکار کوواکس، از آوریل ۲۰۲۱ تاکنون، در حدود ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ را با استفاده از منابع مالی و سهم اختصاصی خود دریافت کرده است.

سازمان ملل ایران از طریق کوواکس، انتقال محموله‌های دیگر واکسن به ایران را نیز تسهیل کرده است که عبارتند از: یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن سینوفارم به عنوان بخشی از «پوشش بشردوستانه» برای پناهندگان، ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار دوز واکسن اهدایی ژاپن، یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۶۰۰ دوز واکسن اهدایی ایتالیا و ۳۰۲ هزار و ۴۰۰ دوز واکسن اهدایی آلمان.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.