اطلاعیه خبری: دومین چالش نوآوری یونیسف در ایران

رویداد ارائه راهکارهای دومین چالش نوآوری با همکاری یونیسف و پارک فناوری پردیس برای شناسایی راهکارهای نوآورانه برای حل چالش های کودکان و نوجوانان در ایران برگزار شد.

28 دسامبر 2022
نوآوری
UNICEF Iran/MehdiSayyari/2022
Innovation for children in Iran

روز پنجشنبه ۲۴ آذر 1401، رویداد ارائه راهکارهای دومین چالش نوآوری در حوزه کودک و نوجوان با همکاری مشترک پارک فناوری پردیس و دفتر یونیسف در ایران با معرفی برترین راهکار ها در این حوزه در کارخانه نوآوری آزادی برگزار شد.

این چالش با هدف شناسایی، ارزیابی و حمایت از راهکارهای برتر نوآورانه که به حل چالش ها و مشکلات اولویت دار پیش روی کودکان و نوجوانان می پردازند، راه اندازی شد. ارائه راهکارهایی در زمینه چالش‌های موجود در سه گروه یادگیری و بازی، بهداشت و حمایت از کودکان و برابری، و خدمات حمایت اجتماعی، در اولویت قرار داشتند. راهکارهای برتر در دو شاخه کلی راهکارهای نوآورانه فناوری محور، نوآوری های اجتماعی و صرفه جویانه،  بررسی و ارزیابی شدند.

متعاقب فراخوان، 29 طرح از سراسر کشور دریافت شد و در سه مرحله مورد ارزیابی قرار گرفتند. در نهایت ۱۰ طرح به لیست کوتاه راه یافته و در رویداد پایانی، راهکارهای ارائه شده به پنل داوری، بر اساس ده شاخص بررسی شدند. راهکارهای لیست کوتاه عبارتند از: «جابزی جایی برای بازی، جایی برای زندگی»، «پایش رشد هدفمند کودکان زیر پنج سال و ارائه خدمات شخصی سازی شده»، «زیست بوم آموزش و یادگیری خلاق با روش آموزش قطره ای و صندلی آموزشی»، «پلتفرم ترویج عدالت آموزشی با بهره گیری از قدرت اثر شبکه ای»، «نی نی پا پلتفرم پاییش تخصصی رشد کودکان»، «درمان نوین تنبلی چشم با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی»، «رژلب خودت رو بساز: محصولات آرایشی سلامت برای کودکان و نوجوانان»، «روبوکد آموزش تفکر رایانشی و سواد دیجیتال به کودکان»، «شهربازی تعاملی رباتیکی روبوکیدز» و «اپلیکیشن مام و باب، بازی کنیم، یادبگیریم و رشد کنیم».

پس از هر ارائه، سوالات و نظرات اعضای پنل توسط تیم ها پاسخ داده شدند و در نهایت جلسه بازخورد و شبکه سازی با همتایان برگزار شد.

پس از جمع بندی نتایج توسط پنل داوری، 3 راهکار برتر معرفی گردیدند. «درمان نوین تنبلی چشم با استفاده از تکنولوژی واقعیت مجازی» رتبه اول، «شهربازی تعاملی رباتیکی روبوکیدز» رتبه دوم و «جابزی جایی برای بازی، جایی برای زندگی» رتبه سوم راهکارهای برتر را به خود اختصاص دادند.

یونیسف با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پارک فناوری پردیس از سال 1397 همکاری داشته است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد "دومین چالش نوآوری یونیسف و "دومین کوهورت راهکارهای نوآورانه" روی لینکهای مربوطه بزنید. 

برای اطلاعات بیشتر در مورد اولین چالش نوآوری یونیسف و کوهورت راهکارهای نوآورانه به  لینک، گزارش و اینفوگرافیک مراجعه فرمایید.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.