بهره‌مندی نوجوانان و جوانان از مهارت‌آموزی و خدمات سلامت روان با هدف اشتغال‌پذیری

21 سپتامبر 2023
adap
UNICEF Iran

به کمک خدمات بهبود یافته مهارت‌زایی و حمایت‌های روانی-اجتماعی و سلامت روان، فرآیند گذار از یادگیری به درآمدزایی برای ۶۰۰ نوجوان و جوان ۱۵ الی ۲۴ ساله، تسهیل خواهد شد. به همین منظور، یک کارگاه ظرفیت‌سازی از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ شهریور ماه توسط یونیسف در همکاری با وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

این کارگاه با حمایت مالی هلند و وزارت امور خارجه آلمان، در راستای گسترش برنامه توانمندسازی و رفاه نوجوانان و جوانان و در جهت تسهیل دستیابی آنان به فرصت‌های شغلی مناسب، برگزار شد.

در این کارگاه ۲۰ کارشناس فنی  از ۱۱ سازمان مردم نهاد منتخب به همراه شش نماینده از نوجوانان و جوانان گرد هم آمدند. هدف اصلی کارگاه، افزایش توانمندی سازمان‌های مردم نهاد در جهت اجرای موثر برنامه توانمندسازی و اشتغال نوجوانان و جوانان بود.

این اقدام بر مبنای موفقیت برنامه‌های آزمایشی اجرا شده در کرمانشاه و اصفهان در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. در کنار امکان دسترسی نوجوانان و جوانان به آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌‌زایی نوآورانه، این اقدام با اتصال افراد جوان به برنامه‌های کارآفرینی در بخش خصوصی، فرآیند گذار از یادگیری به درآمدزایی را تسهیل می‌کند.

اقدامات بعدی، شامل گسترش برنامه‌های حمایتی یونیسف و وزارت ورزش و جوانان در مناطق دیگر کشور خواهد بود.

دو مرکز توانمندسازی و اشتغال نوجوانان و جوانان از زمان تاسیس در سال ۲۰۲۱ و با ارائه خدمات خود به بیش از ۱۳۹۵ فرد جوان، تأثیر بسزایی در رشد و شکوفایی جوانان و نوجوانان داشته‌اند. به کمک این کارگاه ظرفیت‌سازی، تفاوت بزرگ‌تری در زندگی نوجوانان و جوانان در سراسر ایران ایجاد خواهد شد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.