Як піклуватися про себе в складні часи: піклування про стосунки

Кілька порад щодо того, піклуватися про стосунки з іншими

ЮНІСЕФ
image
Aizat Noma
28 Грудень 2020

Коронавірусна хвороба (COVID-19) вже значно змінила світ. Якщо ви почуваєтеся пригнічено чи схвильовано через усі події, знайте, що це нормальна реакція. Проте це також означає, що потрібно стежити за своїм психічним здоров’ям.

Тут ви знайдете кілька порад щодо того, піклуватися про стосунки з іншими, поки ви проводите більше часу вдома з родиною, а інших частинах цього матеріалу - як піклуватися про себе та розв’язувати проблеми, щоб подолати серйозні й несерйозні виклики, з якими ми всі стикаємось у житті.

Піклування про стосунки

Коли ви проводите більше часу з близькими в цей непростий період, це може викликати проблеми в стосунках.

ПОРАДА 1: 5-ХВИЛИННІ РОЗМОВИ

Будьте відкритими у спілкуванні: навіть п’ятихвилинна розмова з людьми, з якими ви живете, може зарадити вашим стосункам.  Спільні сніданки чи вечері – чудова нагода для спілкування!  Позитивна розмова у доброзичливому тоні підніме настрій усім. Але пам’ятайте, ви не зобов’язані бути усміхненими завжди, особливо, коли почуваєтесь погано. Краще висловлювати справжні емоції.  

 

ПОРАДА 2: РОЗБЕРІТЬСЯ У ВЛАСНИХ ПОЧУТТЯХ

Зрозумійте, що змушує вас гніватися, розчаровуватися, засмучуватися чи закриватися. У жодному з цих почуттів немає нічого поганого. Важливо те, як ви з ними справляєтесь. Спробуйте подумати про те, що викликає ці почуття. Наприклад: «моя мати мене критикує», «мої сусідки влаштовують безлад», «в мене щось не виходить», «батьки часто сваряться».

 

ПОРАДА 3: РЕАГУЙТЕ СВІДОМО, А НЕ ІМПУЛЬСИВНО

У конфлікті легко зреагувати імпульсивно. Ось кілька конструктивних варіантів реакції: піти, відволіктися, спочатку заспокоїтися. Зробіть кілька повільних вдихів і зосередьтеся на тому, що вас оточує у конкретний момент. Погода. Звуки. Ваше дихання. Постарайтеся пояснити, як ви почуваєтесь. Попросіть про допомогу, якщо ви намагалися, але не можете заспокоїтися, або якщо хтось інший не може заспокоїтись.

>Курс "Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе"

image
Aizat Noma

ПОРАДА 4: ВІДКРИЙТЕСЯ ТИМ, ХТО ВАС ПІДТРИМУЄ.

Подумайте про 5 людей у вашому житті. Як ви себе почуваєте з ними? Як ви ставитесь до них? Виберіть, кому приділити час.

Подумайте про те, як ви можете допомогти, наприклад, з хатніми справами, чи зробити перерву і послухати, коли другові потрібно поговорити. Як можна комусь відкритися, коли соціальна діяльність є обмеженою чи неможливою? Чи є способи відкритися їм, навіть якщо ви не бачите їх так, як вам би хотілося?

>Якщо поговорити ні з ким - зверність на гарячу лінію психологічної підтримки

ПОРАДА 5: ВДЯЧНІСТЬ ЖИВИТЬ СТОСУНКИ

Висловіть вдячність 2 людям, які наповнюють ваше життя світлом і силою. Це може бути особиста зустріч, дзвінок, СМС, лист чи будь-який інший спосіб. Якщо не можете, спробуйте зв’язатися з ними у своїх думках – у спогадах, які ви розділили, і подякуйте їм за них.

image
Aizat Noma