Опитування ЮНІСЕФ демонструє, по яких предметах найбільше відстають українські учні
Втома та дистанційне навчання негативно впливають на успішність учнів

- Доступно:
- Українська
- English
Київ, 29 вересня 2023 р. — Опитування, проведене Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) через U-Report, показало, що стрес через війну, втома та дистанційне навчання негативно вплинули на успішність молоді в Україні протягом останнього навчального року.
Як свідчать результати опитування ЮНІСЕФ, проведеного через U-Report напередодні нового навчального року, близько 60% підлітків та молоді прагнуть надолужити втрачені через війну знання. U-Report — це глобальний інструмент, розроблений ЮНІСЕФ, який використовується для залучення підлітків, молоді та громадськості. Він допомагає зібрати думки молоді, щоб вдосконалити політику та програми, спрямовані на задоволення їхніх потреб.
Ключові інсайти опитування:
- 59,9% учнів вважають, що їхні знання з певних предметів погіршилися.
- До трійки основних причин, що вплинули на успішність, увійшли втома та стрес (55,2%), навчання онлайн (51,9%) та неадаптованість навчальної програми під формат навчання (37,6%).
- Список предметів, з якими респонденти відчули найбільші труднощі, очолюють математика (68,2%), хімія (39,7%) та фізика (39,4%).
- 64,8% учнів шкіл та студентів зазначили, що пропускали заняття минулого року.
- Основними причинами пропусків занять були відсутність електроенергії (50%), тривоги та обстріли (49,3%) і втома (39,3%).
Опитування щодо втрат у навчанні проводилося онлайн на платформі U-Report з 5 по 14 серпня 2023 року. У ньому взяли участь 2 164 респонденти в Україні та за кордоном віком від 14 до 20 років.
Більше результатів представлено в інфографіці нижче:
З метою надолуження освітніх втрат в Україні ЮНІСЕФ розпочав спільні ініціативи з місцевими партнерами, щоб залучити освітян до проведення занять із математики та мов — в очному форматі та онлайн. Ці ініціативи реалізуються по всій Україні з акцентом на східні та південні регіони.
У 2023–2024 навчальному році ЮНІСЕФ планує охопити щонайменше 300 000 дітей програмами з надолуження освітніх втрат та сприяти підвищенню кваліфікації понад 30 000 вчителів, які змогли б виявляти та долати відставання у навчанні у своїх класах.
ЮНІСЕФ надає підтримку Міністерству освіти і науки України у розробці національної стратегії з реалізації програм для надолуження освітніх втрат, яка має бути фіналізована до кінця 2023 року. Ця стратегія окреслює принципи та підходи до розробки та впровадження ефективних ініціатив спрямованих на подолання відставання у навчанні.
Довідка
U-Report збирає думки молоді віком 14-24 років щодо важливих для них тем у різних сферах життя. Опитування можуть стосуватися навколишнього середовища, волонтерства, медіаграмотності та іншого. ЮНІСЕФ та партнери використовують результати опитувань U-Report, щоб донести думку молодих людей до ключових стейкхолдерів, які сприяють плануванню та прийняттю рішень щодо програм для молоді.
У 2015 році Україна стала першою країною в Європі, яка впровадила U-Report. З того часу в опитуваннях на платформі взяли участь понад 101 000 респондентів, а використання U-Report допомагає впроваджувати позитивні зміни для молоді в Україні.