Дружба і UpShift допомогли маріупольським дівчатам створити першу в місті дизайнерську майстерню

І навіть карантин, пов'язаний із пандемією СOVID-19, не став на заваді для творчих уроків і спілкуванню дівчат з учнями їхньої студії.

ЮНІСЕФ
image
UNICEF
12 Травень 2020

Бойові, енергійні, молоді, симпатичні», - голоси чотирьох дівчат зливаються в один, коли вони дзвінко розшифровують перші букви в назві маріупольської дизайнерської майстерні «BEMS».

«А ще ми - скромні, але це в назву не вмістилося», - каже одна з дівчат 17-річна Ганна Міщенко, її подруги відгукуються на її жарт заразливим сміхом.

Але Ганні, Каті, Діані та Софії, дійсно, не потрібно бути  занадто скромними. Ці веселі і цілеспрямовані дівчата за кілька місяців своїми руками з покинутого, аварійного класу Маріупольського коледжу Приазовського державного технічного університету зробили першу в місті дизайнерську майстерню, якою можна пишатися.

В маленькій кімнаті з високими стелями і величезними вікнами тепер знаходиться яскравий затишний простір, де будь-який бажаючий може навчитися шити, малювати або працювати на гончарному колі. Причому зробити це безкоштовно.

У реалізації мрії дівчатам допомогла їхня міцна дружба й участь у молодіжній інноваційній програмі UPSHIFT, що впроваджує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Європейського Союзу.

І навіть карантин, пов'язаний із пандемією СOVID-19, не став на заваді для творчих уроків і спілкуванню дівчат з учнями їхньої студії.

image
UNICEF

Завжди разом

Дівчата разом вчяться в Маріупольському коледжі Приазовського державного технічного університету. І ще до участі в програмі UPSHIFT їх об'єднала ідея створення в місті безкоштовних творчих курсів.

«Ми завжди хотіли, щоб в Маріуполі була можливість навчитися малювати, шити. І не платити в місяць за це по 300-500 грн, які не у всіх є. І коли ми дізналися про проведення UPSHIFT в нашому місті, то відразу вирішили брати участь», - розповідає 17-річна Діана Корницька, яка за час проекту навчилася працювати над створенням фігур із гіпсу.

Керівництво коледжу віддало дівчатам закритий клас без меблів і ремонту. «Коли ми сюди прийшли - тут не було нічого. Потрібно було в дуже стислі терміни пофарбувати стіни, підлогу, привезти меблі та обладнання. Було дуже важко», - згадує Ганна, яка в майстерні створює сумки ручної роботи.

Після перемоги в UPSHIFT, дівчата два місяці щодня після уроків і впродовж вихідних займалися ремонтом. І сьогодні на місці радянського плакату на стіні висить величезний яскравий банер з логотипом «BEMS», кольорові повітряні кульки й ескізи їхніх майбутніх робіт.

На виграні в проекті 50 тис. грн. дівчата закупили столи для шиття, швейні машинки, мольберти, фарби, гончарний круг, проектор і зручні меблі.

«Був момент, коли ми сиділи тут ввечері разом і плакали. Ми були засмучені, втомлені, нічого не виходило. Але потім ми згадали, навіщо почали все це, що це буде наше місце, де ми будемо здійснювати свої мрії. І це бажання і наша завзятість, напевно, нас і привели до відкриття», - посміхається Ганна, яка дуже пишається, що у майстерні є новенькі білі швейні машинки.

І Ганна, і Діана, і Софія, і Катя однаково відповідають на питання, чим вони відрізняються від інших проектів UPSHIFT. Дівчата впевнені, що їх унікальність у згуртованості.

«Ми почали цей проект і пройшли через нього, міцно тримаючись за руки», - зізнається Діана, додаючи, що їм також дуже допомагали батьки. Кожна з дівчат принесла з дому необхідні для відкриття речі - від чайника до кімнатних квітів. Саме тому атмосфера в студії дуже затишна.

image
UNICEF

Тепер все можливо

В ході проекту дівчата знайшли не тільки близьких подруг одна в одній, а й визначилися зі своїми майбутніми професіями. Всі вони хочуть розвиватися в сфері дизайну одягу й інтер'єрів. При цьому не кидаючи своєї майстерні.

«Ми не будемо залишати це місце, навіть після випуску з коледжу. Ми будемо розвиватися, набиратися досвіду та приходити сюди, щоб вже читати майстер-класи», - впевнена Ганна.

На час карантину проект дівчат тимчасово переїхав на їхню сторінку в мережі Instagram. Вони проводять онлайн уроки з малювання та конкурси для своїх підписників.

«Ми дуже сумуємо за нашою студією. Але ми поки що не можемо туди поїхати, тому що навіть громадський транспорт зараз в місті не ходить. Ми намагаємося розвивати нашу сторінку в Instagram. Приблизно 20-30 дівчат, що приходили до нас до карантину, зараз дивляться наші уроки онлайн», - розповідає Ганна, яка кожного дня спілкується під час самоізоляції із підписниками.

Наступний проект, який буде втілений силами дизайнерської майстерні «BEMS» після закінчення карантину - це виготовлення іграшок і теплих речей для дітей-сиріт.

«Ми дуже віримо, що цей проект згодом набуде інших масштабів», - розповідає Діана. - «Тому що цей проект показав нам, що все можливо. Головне - бажання, дружба і не здаватися».

image
UNICEF
image
UNICEF