Підлітки з Тошківки відкрили Центр молодіжної активності в своєму селищі

Троє українських школярів змінюють життя молоді в своєму селищі, створивши Центр молодіжної активності, що дає можливість спілкуватися, навчатися та самовиражатися.

Ксенія Шепеленко
15 Грудень 2019

Троє українських школярів змінюють життя молоді в своєму селищі, створивши Центр молодіжної активності, що дає можливість спілкуватися, навчатися та самовиражатися.

Наташа, Артем та Едуард чотири місяці тому подали заявку на UPSHIFT Україна – інноваційну програму ЮНІСЕФ, що надає навички 21 століття молодому поколінню.

Команда пройшла складний етап відбору, а потім взяла участь у тренінгах з проєктного менеджменту та соціальних інновацій. І ось вже молоді люди з Тошківки (Попаснянський район Луганської області) відкривають Центр молодіжної активності.

image
UNICEF

«Для молоді життя в нашому селищі безрадісне. Їм немає де проводити вільний час, гуляти, розважатися. Не кажучи вже, про саморозвиток. Діти ростуть дуже закритими, залежними від гаджетів і інтернету, не мають захоплень. Нам дуже хотілось змінити це», - розповідає 19-річна Наталя Постолатьєва.

Центр розташувався при місцевій загальноосвітній школі та був обладнаний за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

«Комусь ідея створення Центру може здатися простою і звичайною, але ж вони мають розуміти: у багатьох дітей є умови для розвитку, хобі, зустрічей чи відпочинку, у нас - інша реальність», – пояснює лідерка команди Наталя.

image
UNICEF
image
UNICEF

Шість років конфлікту перетворили Тошківку на занедбане селище. Багато будівель тут покинуті або напівзруйновані, немає дитячих майданчиків, місць для занять спортом. До появи Центру у селищі взагалі були відсутні будь-які можливості для розвитку підлітків.

«Тошківка - одне із селищ, що максимально наближене до лінії розмежування. Крім шахти, інших підприємств тут немає. Шахта бідна, через це не змогла утримувати місцевий будинок культури. Його закрили, а через декілька років там сталася пожежа», - розповідає Олена Галіцина, представниця UPSHIFT Україна.

Зараз завдяки молодій команді з програми UPSHIFT у Тошківці з’явився творчий простір.

 

image
UNICEF

«Наша школа стала своєрідним центром для творчої молоді та дітей», - розповідає директорка школи Ірина Соколова. – «А у Тошківці вони дійсно є. Наші учні мають різні захоплення: гарно малюють, співають, займаються музикою та навіть різьбою з дерева».

Команда вже зробила перші кроки з облатування Центру молодіжної активності, а також закупила музичні інструменти та техніку. Як тільки діти дізналися про відкриття Центру, то почали записуватися на заняття з музики - хочуть вчитися гри на гітарі та піаніно.

Центр став тим єдиним місцем, де діти можуть себе реалізувати.

«Завдяки програмі UPSHIFT багато дітей з нашого селища зможуть втілити в життя давні мрії», - каже Ірина Соколова.

 

image
UNICEF