ЮНІСЕФ розбудовує мережу якісного та надійного зберігання вакцин в Україні
Завдяки ЮНІСЕФ Закарпаття отримало інноваційну холодильну камеру для зберігання вакцин, що допоможе більш ефективно запобігати інфекційним захворюванням

- Доступно:
- Українська
- English
Холодильна камера призначена для належного зберігання вакцин — із дотриманням усіх вимог холодового ланцюга. 26 таких камер для 20 регіонів України закупив ЮНІСЕФ з метою забезпечити якість зберігання вакцин, а отже — ефективність регулярних щеплень, які передовсім важливі для дітей.
У лютому по одній холодильній камері отримали Львівська та Хмельницька області. І от настала черга Закарпаття, де прихисток від війни знайшли сотні тисяч сімей із дітьми. Регулярне щеплення українців, а насамперед дітей, має продовжуватися за будь-яких умов, адже йдеться про здоров’я та життя.
На цьому наголошують і ЮНІСЕФ, і лікарі-інфекціоністи, які безпосередньо відповідають за вакцинацію.
Любов Данич, лікар-епідеміолог ДУ «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», розповідає: «Ми, лікарі-епідеміологи, працюємо саме для того, щоб були здоровими наші люди, а особливо наші діти — тим паче в цей важкий воєнний час. Наша місія — запобігти виникненню та поширенню інфекційних хвороб, небезпечних і особливо небезпечних. Медична спільнота дуже вдячна ЮНІСЕФ за цей подарунок — унікальну холодильну камеру, що призначена для безпечного й надійного зберігання вакцин, які використовуємо для рутинної імунізації та щеплень за епідеміологічними показами».
Холодильна кімната відповідає найвищим світовим стандартам якості та вимогам до дотримання холодового ланцюга: вона має спеціальне антимікробне покриття, що запобігає передачі та поширенню потенційно шкідливих бактерій, надійну технологію охолодження та дистанційний моніторинг температури. У ній вакцини можуть безпечно зберігатися за температури від +2 до +8 °С. Адже запорукою ефективної та безпечної вакцинації є не тільки якість вакцини, а й дотримання належних умов її зберігання.
Кір, дифтерія, паротит, краснуха, гепатит В, туберкульоз, грип, COVID-19 — ось неповний список небезпечних хвороб, вакцини проти яких необхідно зберігати з дотриманням холодового ланцюга.

«Можливо, це не всім помітно у щоденній круговерті подій, але в Україні дуже багато людей докладають максимум зусиль, щоб забезпечити захист від небезпечних і смертельно небезпечних захворювань. Це спільноти спеціалістів, центри боротьби з інфекційними хворобами, фахівці в медичних закладах, сімейні лікарі тощо. І чудово, що ЮНІСЕФ разом із організацією COVAX подбали про облаштування такої важливої для цього процесу холодильної установки, — говорить Любов Данич і додає: — Я як епідеміологиня закликаю всіх закарпатців, загалом усіх українців, усіх батьків приділити належну увагу календарю щеплень, актуалізувати його в сімейного лікаря і за потреби надолужити пропущені вакцинації. Окремо звертаюся до матерів, які, рятуючи сім’ї від небезпеки, живуть зараз із дітьми на Закарпатті: дорогі, будь ласка, залиште сумніви, ви отримаєте всю необхідну підтримку! Війна — не привід порушувати календар щеплень. Навпаки, в такий складний час маємо робити все, щоб подбати про себе і дітей!».

«Усі діти повинні отримувати регулярні щеплення! У такий спосіб ми створюємо те, що фахівці називають “популяційним імунітетом”. Що кращий колективний імунітет, то здоровіша Україна. Відомо, що найчастіше діти інфікуються саме в організованих колективах. А коли більшість охоплена вакцинацією, всі більше захищені. Нагадую, що рутинна вакцинація або запобігає захворюванню дитини, або зумовлює легкий перебіг небезпечного інфекційного захворювання. На жаль, наслідком деяких інфекцій може бути не тільки відчутне погіршення здоров’я, а навіть смерть. Саме щеплення “вчить” організм дитини протидіяти інфекції, створює захист. Захистіть дітей! Для цього ми спільно створюємо всі умови», — закликає лікарка.
ЮНІСЕФ, надаючи вагому підтримку вакцинальній кампанії в Україні, зобов’язався також покращити умови холодового ланцюга під час зберігання вакцин, щоб українці, а особливо діти, отримували належний захист від інфекційних хвороб. Холодильні кімнати в різних регіонах, у тому числі на центральних складах, будуть встановлені протягом першого півріччя 2023 року. Відтак уся Україна буде охоплена мережею якісного та надійного зберігання вакцин.