Волонтерська Платформа обʼєднала 400 тисяч українців довкола допомоги Україні під час війни

11 Липень 2022
image
UNICEF

З 24 лютого 2022 року волонтерський рух в Україні значно активізувався й одним із основних джерел пошуку можливостей стала Волонтерська Платформа. Платформа була запущена ще у березні 2021 р., Українською Волонтерською Службою, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та ІТ-компанією SoftServe за підтримки Міністерства молоді та спорту для обʼєднання волонтерів та організацій зі всієї України. 

Після початку війни Платформа стала тим інструментом, який допомагає волонтерам швидко реагувати на запити тих, хто потребує допомоги. На цю мить Волонтерська Платформа обʼєднала більше ніж 400 тис. користувачів, понад 500 організацій і локальних волонтерських ініціатив та 1150 волонтерських можливостей. За увесь час Платформа зібрала близько 50 тис. реєстрацій на волонтерські можливості.

“Важливу роль в мобілізації волонтерів від самого початку військових дій відіграла Волонтерська Платформа - кількість її користувачів зросла втричі за перші місяці війни. Завдяки цьому ресурсу вдалося швидко налагодити зв'язок між тими, кому потрібна допомога, і тими, хто готовий допомагати. Для ЮНІСЕФ одним з пріоритетів в роботі є психологічна підтримка молоді, зокрема волонтерів, надання їм фінансових ресурсів, менторства та навчання, а також розвиток навичок для життєстійкості та протидії вигоранню”, - розповів голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

В опитуванні молоді U-Report 38% респондентів вказали, що волонтерять, серед них близько половини долучилися до волонтерства після 24 лютого, і ще половина почала волонтерити більше.

За перші кілька днів повномасштабної війни команда Української Волонтерської Служби вдосконалила Платформу, щоб волонтери могли обирати ті категорії допомоги, які були першочергово необхідні. Допомога переселенцям, пошук ліків та продуктів, автоволонтерство та допомога в кіберпросторі — ось ті основні сфери, до яких молодь долучається і допомагає через них цивільному населенню. 

«Наше завдання, як представників державного сектору, створити такі умови в Україні, де молоді люди матимуть можливість як для самореалізації, так і для розвитку своєї країни. Саме волонтерство цьому сприяє. Національна Волонтерська Платформа показала, на скільки українці готові підтримувати один одного через волонтерство. Це також особливо відчувається зараз — в час війни, — ту згуртованість людей з різних куточків України, які почали волонтерити та допомагати», — зазначила заступниця Міністра молоді та спорту, Марина Попатенко.

«Протягом більш як 100 днів повномасштабної війни українці довели, що ми вміємо мобілізуватись та оперативно діяти навіть у найскладніших ситуаціях. За одну ніч уся країна об’єдналась навколо спільної мети — зберегти якомога більше життів. Підлітки, підприємці, митці, державні службовці — кожен знайшов своє місце в екосистемі допомоги та продовжує боротись на своєму місці», — говорить Анна Бондаренко, керівниця Української Волонтерської Служби.

Почати волонтерити — просто, і це може робити кожен. Переходьте за посиланням та обирайте можливість: https://platforma.volunteer.country 

Довідково

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) працює в більше ніж 190 країнах і територіях, щоб створити справедливіший світ для кожної дитини. За 75 років діяльності ЮНІСЕФ допоміг врятувати більше дитячих життів, ніж будь-яка інша гуманітарна організація світу. 

З першого дня війни в Україні ЮНІСЕФ у партнерстві з державними установами, громадськими організаціями та бізнесом допомагає постраждалим дітям і родинам. Це зокрема постачання ліків, медичних товарів, навчального приладдя, теплого одягу, ковдр і матраців; покращення доступу до санітарії; підтримка мобільних бригад захисту дітей між лініями конфлікту та в місцях зосередження переміщених сімей; сприяння системі гуманітарних грошових переказів; психосоціальна підтримка вразливих дітей; підтримка формальної та неформальної освіти, а також підвищення життєстійкості підлітків та молоді та сприяння молодіжному активізму.

Українська Волонтерська Служба — громадська організація, заснована у 2017 році. Мета організації — розвиток культури волонтерства в Україні. 

Контакти для медіа

Ольга Пустовіт
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opustovit@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.