ЮНІСЕФ створив відео, покликані заспокоїти та розважити дошкільнят

Нова серія відеороликів допоможе дітям дошкільного віку зняти стрес та опанувати ключові життєві навички

05 березня 2024
Image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) розробив серію відеороликів, які допомагають дітям від 2 до 6 років подолати стрес та набути важливих для дошкільнят навичок. Відео передусім спрямовані на батьків дітей, які не можуть відвідувати дитячі садочки через безпекову ситуацію та стикаються зі стресовими ситуаціями, як-от часті повітряні тривоги. 

Десять коротких відео стали частиною кампанії ЮНІСЕФ «Гратися і не боятися». Вони розроблені у співпраці співачкою Світланою Тарабаровою, психологинею Світланою Ройз та експерткою з питань дошкілля Соломією Бойкович у межах ініціативи Першої леді України з упровадження Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?». Прості поради допоможуть батькам краще розуміти своїх дошкільнят, забезпечити їм систематичний розвиток, а також проводити час разом весело і з користю.

«Попри виклики, пов’язані з війною, вкрай важливо продовжувати забезпечувати освітній процес для дітей та створювати умови для їхнього розвитку й дозвілля. Це особливо важливо для тих дітей, які не можуть відвідувати дитячий садок через безпекову ситуацію, — зазначив Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. —  ЮНІСЕФ розробляє інструменти, щоб забезпечити батьків дошкільнят ресурсами для творчого навчання та гри  їхніх дітей. Запропоновані вправи допомагають зняти напругу, розважити та заспокоїти дітей».

Згідно з результатами загальнонаціональних опитувань, проведених ЮНІСЕФ спільно із соціологічною групою «Рейтинг» у січні 2023 року, в Україні двоє з трьох дітей віком від 3 до 6 років не відвідують дитячий садок. Найбільше це помітно на прифронтових територіях, де 76% респондентів не мають можливості влаштувати дітей до дитсадків. Крім того, близько 75% родин ВПО не віддають дітей у дошкільні заклади через низку причин, як-от закриті садочки, відсутність укриттів у них та страх за безпеку дитини.

Нова серія роликів «Гратися і не боятися» від ЮНІСЕФ пропонує комплексні поради від дитячих психологів на різноманітні теми: взаємодія дорослого з дитиною, розвивальні ігри для дітей, керування стресом та страхом, допомога в мовному розвитку дитини, управління агресією та інші. 

Серія відеороликів є частиною масштабнішої кампанії, в межах якої надано поради та ефективні інструменти для педагогів, батьків, вихователів та інших дорослих для підтримки психічного здоров'я та розвитку дошкільнят. У грудні 2023 року ЮНІСЕФ разом зі співачкою Світланою Тарабаровою та психологинею Світланою Ройз випустили пісню «Я і ти», покликану допомогти дітям керувати своїми емоціями та зберігати спокій у стресових ситуаціях, зокрема під час повітряної тривоги. 

Крім того, ЮНІСЕФ у партнерстві з організацією «Асоціація працівників дошкільної освіти» та за підтримки Міністерства освіти і науки розробив рекомендації для щоденної підтримки психічного здоров'я дітей у дитячих садочках. Завдяки цим рекомендаціям педагоги матимуть змогу ефективно розвивати навички та вміння у дошкільнят, які сприятимуть підтримці їхнього психічного здоров'я та добробуту.

Довідка

ЮНІСЕФ реалізує низку ініціатив з підтримки раннього дитячого навчання й розвитку. Корисним ресурсом для батьків і вихователів є платформа розвитку дошкільнят НУМО, де можна знайти матеріали для розвитку дітей 3-6 років у садочку або вдома. У 2023 році ЮНІСЕФ також презентував ляльковий театр «Іскорки суперсил» — унікальний навчальний інструмент, який допомагає розвивати 16 необхідних навичок у дошкільнят.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.