ЮНІСЕФ підтримує ініціативи Міністерства соціальної політики України та «Укрзалізниці», спрямовані на вразливих сімей та дітей, що постраждали від війни

За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) сім’ї з дітьми отримають подарунки до новорічних свят, у тому числі понад $100 млн фінансової підтримки. Це допоможе вразливим родинам пережити важку зиму.

19 Грудень 2022
image
UNICEF

Всі чекають на зимові свята, неймовірні дива, здійснення бажань та радість від обміну подарунками. Проте для майже 7 мільйонів дітей в Україні прийдешні святкові дні не будуть такими, як завжди. Цієї зими більшість сімей замість пошуку подарунків для рідних і близьких та створення святкової атмосфери переймаються тим, як зігрітися, коли в помешканні немає опалення. 

Діти в Україні продовжують потерпати від руйнівного впливу війни. Вони перебувають під постійною загрозою поранення вибухонебезпечними предметами, нерозірваними боєприпасами та іншими наслідками військових дій. Крім того, українські діти значно обмежені в доступі до освіти. Багато шкіл серйозно пошкоджені або зруйновані вщент, а постійні атаки на енергетичну інфраструктуру унеможливлюють навіть регулярне онлайн-навчання. 

UNICEF

Однак школа — це не лише про навчання. Це місце, де діти мають почуватися в безпеці, де вони можуть соціалізуватися, спілкуватися з однолітками та вчителями, зрештою, грати з друзями. Школа з її щоденним розпорядком дарує важливе для них відчуття нормального дитинства. Без нього діти більш вразливі до стресів та потрясінь через війну, їм складніше керувати своїми емоціями. Тож саме школа покликана пом'якшувати психосоціальні наслідки всього того, що їм довелося побачити та пережити.  

ЮНІСЕФ відкрив понад 140 дитячих точок «Спільно» по всій Україні. Тут у дружній атмосфері діти можуть грати, отримувати психосоціальну підтримку та спілкуватися з однолітками — словом, відновлювати власне відчуття нормального життя. Крім того, в точках «Спільно» діти проходять медичні огляди і за потреби перенаправляються до соціальних служб.

Бажання повернути молодшим поколінням радість дитинства об’єднало ЮНІСЕФ, Міністерство соціальної політики та «Укрзалізницю» у їхніх зусиллях із надання вразливим сім’ям і дітям фінансової, освітньої та психологічної підтримки протягом свят. 

image
UNICEF

Щоб полегшити вразливим сім’ям в Україні фінансовий тягар, пов’язаний із зимою під час війни, ЮНІСЕФ надає додаткову грошову допомогу на загальну суму $102 млн для 123 тисяч родин (майже пів мільйона людей). Перелік отримувачів такої допомоги, зокрема, включає сім'ї з чотирма та більше дітьми, а також родини, які виховують дітей із інвалідністю. 

ЮНІСЕФ також підтримує ініціативу «Укрзалізниці» щодо роздачі подарунків розважально-освітнього характеру дітям, які постраждали від війни на сході та півдні України, зокрема в Харкові та Херсоні. У межах цієї ініціативи ЮНІСЕФ надав близько 70 тисяч шкільних портфелів та канцелярських наборів, щоб повернути дітям радість дитинства та відновити доступ до освіти, а також підтримати їхнє психічне здоров’я. 

«Грошова допомога від ЮНІСЕФ допоможе найбільш вразливим сім'ям та дітям в Україні пережити прийдешню складну зиму. Додаткові фінансові ресурси дадуть змогу сім'ям придбати найнеобхідніші речі. 70 тисяч шкільних портфелів із канцелярським приладдям, товарами для навчання та творчості, які роздаватимуть на борту потяга «Укрзалізниці», що прямує на схід України, — це наш спосіб допомогти дітям, які постраждали від війни, вчитися та розвиватися, а також розважатися, що дуже важливо для їхнього психічного здоров'я. Ми сподіваємося, що бодай на ці святкові дні ми зможемо повернути сім'ї до нормального життя попри всю ненормальність ситуації. Грошова допомога та подарунки стануть у пригоді до свят, а також подарують надію та щастя дітям, які впродовж останніх десяти місяців майже щоденно потерпали від війни», — сказав Мурат Шахін, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. 

image
UNICEF

Дитячий фонд ООН розпочав спільну з Міністерством соціальної політики гуманітарну програму грошової допомоги 31 березня 2022 року. Програма має на меті допомогти задовольнити потреби сімей із дітьми в Україні, які є одними з найбільш вразливих до наслідків війни. Станом на 30 листопада 2022 року 196 435 сімей в Україні отримали грошову допомогу на загальну суму $191 млн. 

ЮНІСЕФ продовжує співпрацювати з Міністерством соціальної політики, щоб забезпечити ефективний та своєчасний розподіл грошової допомоги серед найбільш вразливих сімей в Україні. Фонд радить родинам перевіряти стан розгляду їхніх заявок на грошову допомогу у системі  єДопомога або ж телефонувати на безоплатну гарячу лінію «Спільно» за номером 0 800 600 017 щодня з 8:00 до 18:00. Якщо ви бажаєте подати заявку на отримання грошової допомоги, будь ласка, стежте за оновленнями реєстрації та дотримуйтесь інструкцій на сайті єДопомога

Програма грошової допомоги ЮНІСЕФ фінансується Центральним фондом реагування на надзвичайні ситуації ООН, Європейським Союзом, урядами Болгарії, Німеччини, Італії, Іспанії, Швеції та Великої Британії, а також гуманітарними ресурсами ЮНІСЕФ.

image
UNICEF

Контакти для медіа

Деміен Ранс
Керівник відділу комунікацій та адвокації
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: drance@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.