ЮНІСЕФ надав Україні 3000 доз вакцин проти гепатиту А

29 Серпень 2023
image
UNICEF

ЮНІСЕФ доставив 3000 доз вакцин проти гепатиту А в Україну як гуманітарну допомогу на запит Міністерства охорони здоровʼя. 

Ця поставка є частиною допомоги ЮНІСЕФ задля захисту дітей та сімей у Херсонській та Миколаївській областях від інфекцій, зокрема вірусу гепатиту А, ризик поширення яких збільшився внаслідок підриву Каховської дамби.

«ЮНІСЕФ підтримує Міністерство охорони здоров'я України у запобіганні можливим спалахам інфекційних захворювань у постраждалих районах Херсонської та Миколаївської областей, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Ця вакцина допоможе захистити дітей і дорослих від гепатиту А, що становить додаткову загрозу для здоровʼя дітей та дорослих внаслідок повені, спричиненої підривом Каховської дамби».

Гепатит А — вірусна інфекція, що вражає печінку і може спричинити захворювання середнього і важкого ступеня. Симптоми включають лихоманку, нездужання, діарею, нудоту, дискомфорт у животі, темну сечу та жовтяницю. Частіше хворіють дорослі, тяжкі форми захворювання та летальні випадки теж більш ймовірні у старшому віці. 

Захворювання повʼязане із вживанням забрудненої питної води або харчів та неналежними санітарними умовами. Спалахи, пов'язані із відсутністю безпечної води та їжі, можуть виникати миттєво і тривати місяцями, негативно впливаючи на життя громад. 

“Вакцинування від гепатиту А важливий компонент з точки зору попередження цієї вірусної хвороби. Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу чи воду. Щеплення проти гепатиту А не входять до календаря профілактичних щеплень, але рекомендовані дітям та дорослим. Наразі поставку вакцини Україна отримала в рамках співпраці МОЗ та ЮНІСЕФ. Ці вакцини будуть розподілені за потреби, враховуючи існуючі ризики на постраждалих територіях”, — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін

Як надійний партнер Міністерства охорони здоров'я України, ЮНІСЕФ надав підтримку, закупивши та доставивши вакцини проти гепатиту А, що стало можливим завдяки фінансовій підтримці Уряду Японії.

У 2022-2023 рр. для підтримки імунізації в Україні ЮНІСЕФ закупив понад 2,89 мільйона доз вакцин на запит Міністерства охорони здоров'я та Національної служби здоров'я. Це, зокрема, інактивована поліомієлітна вакцина, оральна поліомієлітна вакцина, вакцини для профілактики гепатиту В, правця-дифтерії, дифтерії-правця, кору-паротиту-краснухи, БЦЖ-вакцина для профілактики туберкульозу, п'ятивалентна вакцина, вакцина проти сказу. 

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.