В Україні запустили національні курси тренерів для підготовки прийомних батьків та батьків-вихователів

21 Вересень 2022
Image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з Партнерством “Кожній дитині”  за підтримки Міністерства соціальної політики та Нацсоцслужби запустили навчальний курс для тренерів, які потім навчатимуть прийомних батьків та батьків-вихователів. Уже сформовані перші групи: 49 учасників, яких на конкурсній основі відібрали для участі у програмі. 

Image
UNICEF

Уляна Токарєва, заступниця Міністра соціальної політики, наголошує на винятковій важливості цієї програми.

“Раді, що нас підтримали і Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ, і Партнерство “Кожній дитині”, і багато інших фахівців, які долучалися до розробки, до обговорення цієї програми. Діти не мають виховуватися в інституційних закладах. Тому надзвичайно важливо підготувати максимальну кількість тих дорослих, які готові стати родинами для дітей”

Тримісячний навчальний курс включає, зокрема, інформацію щодо того, як готувати сім’ї до прийому дитини; як організувати її переміщення; як правильно поводитися у разі психологічної травми у дитини. Ще під час занять  будуть давати знання про нормативно-правову базу щодо прав дитини. Навчання побудоване на основі нової програми для підготовки кандидатів у сімейні форми виховання, затвердженої Міністерством соціальної політики цього місяця.

“Наша робота з тренерами завжди була довгим шляхом, переважно вона тривала 9 місяців, а то й рік. Це як виносити та народити дитину, а потім ще й пригріти та заколисати. На жаль, в умовах війни часу менше, ми все повинні робити швидше. Тому запланований більш інтенсивний режим роботи”,говорить директорка Партнерства “Кожній дитині” Василина Дибайло. 

Image
UNICEF

“Наше завдання – не просто навчити тренерів, не просто зібрати та організувати групи. Наше завдання і мета – щоб діти були у сім'ях, що вміють підтримати, особливо у такий складний час. Щоб діти відчували себе у безпеці і були щасливі”, зазначила Лариса Пєтушкова,  викладачка курсу і старша експертка Партнерства «Кожній дитині». 

З-поміж перших студентів курсу - проєктна менеджерка міжнародної благодійної організації СОС Дитячі Містечка Україна Світлана Тунтуєва.  Каже, скучила за живими тренінгами та зустрічами із колегами, які заохочують до розвитку. І теплим спілкуванням: на фото обирає іграшку для самопрезентації - це одне із завдань тренінгу. 

Image
UNICEF

“Навчання відбувається у кілька етапів. На першому, в онлайн форматі ми обговорювали тренінг як методику навчання дорослих, навчались використанню онлайн - інструментів, розбирали законодавство щодо прав дитини з акцентом на змінах, викликаних війною. Очний формат - для практичного відпрацювання  окремих тем та вправ”, - розповідає Світлана. 

Підготовка тренерів триватиме три місяці. Вже в грудні навчені фахівці працюватимуть безпосередньо із кандидатами на створення сімейних форм виховання та вести роботу безпосередньо у своїх громадах. 

Із початком повномасштабної війни, підготовка прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, усиновлювачів, патронатних вихователів стала особливо актуальною. Так, за даними Національної соціальної сервісної служби, з початку повномасштабної війни, без батьківського піклування з різних причин залишилися понад 3000 дітей. 

Навчання тренерів відбувається у рамках проєкту ЮНІСЕФ «Моніторинг та забезпечення потреб дітей в період воєнного стану», що впроваджується Партнерством "Кожній дитині" за фінансової підтримки Уряду Японії на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.