Їжа під час війни. ЮНІСЕФ та EdEra запускають онлайн-курс для вчителів про здорове харчування дітей

26 Травень 2022
image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) спільно з освітньою платформою EdEra розробили онлайн-курс для освітян та інших спеціалістів, які працюють із дітьми. Курс «Основи здорового харчування для учнів 14 класів» допоможе організувати здорове та збалансоване харчування, навіть в умовах війни. Матеріали будуть корисними для працівників літніх таборів для відновлення дітей, центрів для переселенців та інших освітніх закладів чи закладів дозвілля, у яких діти харчуються.

Через війну сотні тисяч сімей були змушені покинути свої домівки та переїхати в прихистки в більш безпечних областях країни або за кордон. 

Попри кризу, понад 12 600 українських шкіл налагодили дистанційну роботу — у них навчається майже 3,7 мільйона учнів. Також налагодилася робота центрів для вимушених переселенців, а літні табори для дітей, які працюватимуть із їхнім відновленням та покращенням морального стану, активно планують свою роботу. Тому забезпечення регулярного та здорового харчування для дітей в умовах війни — це ще один виклик для дорослих українців.

В умовах обмеженого доступу до різноманіття продуктів особливо важливо закласти базові знання про принципи здорового харчування. Адже війна створила нові умови. Наприклад, діти мають більше рухатися, часто бігаючи в укриття, а коли вони переживають стрес, їхні запаси енергії, отримані з їжею, швидко витрачаються.

Правильний денний розподіл продуктів та правильне поєднання допоможе дітям довго утримувати енергію, що дуже важливо під час війни, коли, на жаль, немає впевненості, на що її треба буде використати найближчим часом.

ЮНІСЕФ та EdEra представляють онлайн-курс, який складається із п’яти модулів і присвячений принципам збалансованого харчування. Відео, лекції та сценарії уроків пояснять учителям початкових класів, як:

  • говорити з дітьми та їхніми батьками про здорову їжу;
  • допомогти учням обрати смачне та корисне меню на щодень;
  • сформувати харчові звички здорових і сильних дітей.

Зареєструватися на безплатний онлайн-курс можна за посиланням.

Вчителі, які пройдуть принаймні чотири модулі та складуть фінальний тест, отримають сертифікат та зможуть провести уроки у своїх школах, літніх таборах або центрах для переселенців. Перші 300 вчителів, які складуть тест, отримають від ЮНІСЕФ ігрові набори на тему здорового харчування для учнів молодшої школи.

Онлайн-курс створено за підтримки Уряду Швейцарії в межах реформи системи харчування в українських закладах освіти, яку у 2020 році ініціювала Перша леді Олена Зеленська.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.