МОН, ЮНІСЕФ і портал «Дія.Цифрова освіта» запускають новий освітній серіал «Бути ПОРУЧ» про підтримку психічного здоров’я

08 Лютий 2023
Image
UNICEF

Війна в Україні спричинила великий стрес як у дорослих, так і в дітей. Докорінні зміни в житті, відчуття невизначеності та небезпеки, вимушене переміщення — все це дуже засмучує та посилює тривожність.

Розроблений Міністерством освіти і науки спільно з ЮНІСЕФ для порталу «Дія.Цифрова освіта» серіал допоможе вчителям, вихователям, волонтерам і всім, хто працює з дітьми, краще зрозуміти почуття та емоційні реакції малечі. Опікуни дітей мають змогу навчитися надавати їм необхідну підтримку, в належний спосіб реагуючи на несподівані ситуації й застосовуючи методи заспокоєння.

Слухачі курсу після його завершення отримають сертифікати.

Для чого українцям потрібен цей серіал?

 • Щоби зрозуміти, як війна впливає на дітей і чим може допомогти спеціаліст.
 • Щоб отримати рекомендації щодо того, як уникнути повторної травматизації дитини, як побудувати спілкування з нею, як почати розмову про важкий досвід.
 • Щоб навчитися розпізнавати посттравматичний стресовий розлад за його симптомами.
 • Щоб набути навички підтримки психічного здоров’я дітей під час навчання.
 • Щоб дізнатися, як правильне харчування та фізична активність можуть допомогти покращити психічне здоров’я.
 • Щоб навчитися застосовувати прості практики для відновлення власного спокою та стабілізації стану дітей, формування психологічної стійкості.

Для кого призначений цей серіал?

Для педагогів, психологів, соціальних працівників, а також інших фахівців, які працюють із дітьми.

Серіал містить три модулі:

Модуль 1 — Як війна впливає на дітей.

Модуль 2 — Чим спеціалісти можуть допомогти дітям.

Модуль 3 — Підтримка психічного здоров’я дітей і фахівців.

Кількість серій: 11.

Тривалість кожної серії: 5–20 хвилин.

«Під час повітряних тривог, а особливо під час авіазагроз, діти та дорослі відчувають напруження, хвилювання і страх. І це нормально в екстремальних ситуаціях. Але часто такі стани не проходять безслідно. Щоб краще зрозуміти стани організму, а також допомогти собі та тим, хто поруч, створено спеціальний серіал підтримки. Заради майбутнього українців дбаємо про їхнє психологічне здоров’я сьогодні. А зручний освітній серіал як сучасний інструмент підтримки здобувачів освіти під час навчання доступний для кожного незалежно від місця перебування», – зазначив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

«У межах проєкту ”Дія.Цифрова освіта” ми прагнемо надати актуальну та доступну інформацію про підтримку психічного здоров’я. Освітній серіал «Бути поруч» спрямований на підтримку дітей, які є однією із найвразливіших груп», — зазначила заступниця міністра цифрової трансформації із питань європейської інтеграції Валерія Іонан.

«Діти в Україні пережили майже 11 місяців війни з її ракетними атаками та гучним завиванням сирен повітряної тривоги. Вони особливо вразливі. Часто їм нічого не лишається, окрім як навчатися, грати та спати в укриттях. Ба більше, без електроенергії мільйони хлопчиків і дівчаток живуть у холоді та без доступу до онлайн-занять. ЮНІСЕФ розробив цей серіал, щоб переконатися, що опікуни, вчителі та соціальні працівники можуть упоратися з травмами, які отримали діти в Україні, та допомогти їм пристосуватися до цих умов», — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

Лектори:

 • Аарон Грінберг, регіональний радник ЮНІСЕФ із питань захисту дітей;
 • Наталія Пашко, психологиня, експертка ЮНІСЕФ і Всеукраїнського громадського центру «Волонтер»;
 • Катерина Явна-Розенталь, когнітивно-поведінкова терапевткиня, супервізорка;
 • Денис Угрин, професор дитячої психіатрії Лондонського університету королеви Марії, лікар-психіатр;
 • Соломія Бойкович, експертка з дошкільної освіти, проєктна менеджерка ГО «Навчай для України»;
 • Олена Петрушкевич, психологиня, експертка ГО «Навчай для України»;
 • Наталія Самойленко, дієтологиня-ендокринологиня, голова Асоціації дорослого та дитячого харчування;
 • Світлана Ройз, дитяча та сімейна психологиня;
 • Олена Луценко, психологиня-методистка Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації.

Курс від Міністерства цифрової трансформації України розроблено в межах національного проєкту «Дія.Цифрова освіта» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Контакти для медіа

Олександра Буринська
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ Україна
Електронна пошта: oburynska@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.