Проєкт психологічної підтримки «Поруч» тепер включатиме відновлення через спорт

08 Травень 2022
Image
UNICEF

Починаючи з травня, батьки зможуть приводити своїх дітей на спортивні майданчики, щоб відновити психічне здоров’я дітей. На заняттях почергово діти займатимуться з психологом, потім гратимуть у рухливі ігри з футбольним м’ячем, а на завершення медичні волонтери розкажуть та продемонструють, що робити у випадку травм.

Відновлення через спорт — це новий напрямок спільного проєкту Міністерства освіти й науки України та ЮНІСЕФ ПОРУЧ, який надає психосоціальну допомогу дітям, молоді та сім’ям, які постраждали від війни. Спочатку проєкт ПОРУЧ працював тільки у форматі онлайн та проводив очні групи психологічної підтримки для підлітків та батьків. Тепер проєкт охоплюватиме не тільки роботу груп психологічної підтримки, а й арттерапію, майстер-класи, розвиток здорового харчування та спортивні заняття в поєднанні з психологічною роботою.

Професійні психологи з навичками допомоги людям, травмованим війною, працюють, аби досвід кожного та кожної не залишився непереборною травмою на все життя. До того ж у рамках проєкту працюють групи підтримки для вчителів, які під час війни працюють із дітьми.

Спортивний складник проєкту реалізовують благодійний фонд «Розвиток футболу України» в партнерстві з Українською асоціацією футболу та за підтримки Дитячого фонду УЄФА.

Заняття в рамках проєкту допоможуть дітям психологічно відновитися після пережитого травматичного досвіду та подолати страхи.

Спортивні заняття для дітей у рамках проєкту «ПОРУЧ» впроваджуватимуться у восьми областях України: Хмельницькій, Рівненській, Волинській, Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській.

Важливо, що на першому етапі впровадження нового напряму, у квітні, спеціалісти (психологи, вчителі фізичної культури, медичні волонтери), які працюватимуть із дітьми та молоддю впродовж подальших п’яти місяців, пройшли спеціальне навчання.

Слідкуйте за проєктом на наших сторінках у соціальних мережах.

Контакти для медіа

Ольга Пришко
Спеціалістка з комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: opryshko@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Слідкуйте за діяльністю ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.