ЮНІСЕФ підтримав COVID Challenge Hackathon в Україні

11 Травень 2020
image
UNICEF

Більше 445 учасників об'єдналися в команди, щоб знайти інноваційні рішення у боротьбі з  пандемією COVID-19 в Україні. Результатом спільної дії стали понад 40 технологічних проєктів, де менторами виступили і спеціалісти ЮНІСЕФ.

“Нова реальність, спричинена  коронавірусом, докорінно перевернула життя мільйонів людей у всьому світі. Хакатон це ініціатива, яка  поєднує інтелект та невпинне бажання змінити світ на краще, посилити існуючі системи та потенціал, а також  підтримати  найуразливіших; тих, хто цього зараз потребує найбільше. Тільки завдяки солідарності ми можемо створити здорове майбутнє”, –  відзначила Лотта Сильвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні у своїй вступній промові.

Протягом чотирьох днів розробники, дизайнери, медики та соціальні працівники генерували ідеї для створення проєктів, які б покращили життя під час пандемії, а також змогли би добре інтегруватися у суспільне життя і пізніше. 

COVID Challenge Hackathon в Україні охопив п’ять наступних галузей: 

  • підтримка системи охорони здоров’я; 
  • підтримка вразливих верств суспільства; 
  • розвиток телемедицини;
  • психологічна допомога в ізоляції;
  • проблеми малого та середнього бізнесу в умовах пандемії.

Зрештою, перемогу у хакатоні здобув проєкт “Друг”. Це – чат-бот, що допомагатиме людям, яким потрібна психологічна підтримка під час ізоляції. 

Суть  проєкту полягає  у створенні автоматичного співрозмовника, який запитуватиме у користувача, про самопочуття та події, які трапляються в його житті. А ще чат-бот надсилатиме відео та інші корисні інструменти, спираючись на настрій та потреби людини. 

“Під час роботи над проєктом ми побачили, що проблема доступу до психологічної допомоги дуже актуальна: про це говорить статистика самогубств, низьке співвідношення кількості психотерапевтів щодо інших лікарів, слабке фінансування сфери, а головне – велика недовіра серед населення і нерозуміння важливості психічного здоров'я”, – каже Ірина Шаталова, учасниця команди.

Переможці отримали 5 тисяч доларів  на реалізацію проєкту.

Крім цього, судді COVID Challenge Hackathon визначили п’ятірку найкращих ініціатив:

  • Cardio.AI – система, що автоматично інтерпретує еклектрокардіограми та забезпечує високу точність ЕКГ-аналізу.
  • Ninj.cc – платформа, що допомагає фахівцям, які раніше проводили зустрічі тільки офлайн, знаходити клієнтів і працювати онлайн;
  • Medical ROBOT - INFOCOM LLC – робот-асистент, що збільшує розрив прямого контакту між медичним персоналом і пацієнтами;
  • DonorUA Aid – рішення, яке консолідує інформацію та координує допомогу між  сторонніми ініціативами та потребами лікарень.
  • Спосіб зниження захворюваності та смертності від коронавірусу (COVID-19) – застосування аерозольних установок, встановлення сприятливого мікроклімату, аби зменшити ризик зараження вірусом для медичних працівників.

ЮНІСЕФ та інші партнери спостерігатимуть за розвитком продуктів, ідеї яких презентували на хакатоні, і готові надати експертну підтримку у напрямках телемедицини, доступності медицини для населення та профілактики психічного здоров'я.  

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівник відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Тел: +380503129679
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Більш детальну інформацію про ЮНІСЕФ та його роботу з дітьми можна знайти на сайті www.unicef.org.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у Twitter та Facebook