۸۰۰ بسته بهداشتی میان پناهندگان افغانستانی و جامعه میزبان در استان کرمان توزیع شد

28 سپتامبر 2022
WASH
UNICEF Iran/Sayyari/2022
Archive photo.

یونیسف ایران با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان امور پناهندگی نروژی ۸۰۰ بسته بهداشتی را خریداری و میان ۷۵۰ خانوار پناهنده و ۵۰ خانوار جامعه میزبان استان کرمان توزیع کرد.

این بسته‌ها که شامل اقلام بهداشتی اولیه برای خانوارها، به ویژه زنان و کودکان‌ می‌باشد، توسط داوطلبان یک سازمان غیردولتی محلی در میان پناهندگان افغانستانی و جامعه میزبان در مناطق فخاران، ریگ‌جوپار، زنگی‌آباد و کهنوج نزدیک شهر کرمان که میزبان پناهندگان تازه‌وارد افغانستانی است، توزیع شد.

یونیسف از تلاش‌های دولت جمهوری اسلامی ایران برای تامین آب، بهداشت، و تاسیسات بهداشتی و همچنین اقلام بهداشتی و آموزش برای گروه‌های آسیب‌پذیر پناهندگان و جوامع میزبان حمایت می‌کند. توزیع بسته‌های بهداشتی بخشی از اقدامات یونیسف جهت پاسخگویی به بحران اخیر پناهندگان افغانستانی و کمک به پناهندگان تازه‌وارد و همچنین جوامع میزبان آنها است.

اواسط شهریور ماه نیز یونیسف با همکاری اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و سازمان ریلیف‌اینترنشنال،‌ ۲هزار بسته بهداشتی را خریداری و میان پناهندگان افغانستانی و جامعه میزبان استان یزد توزیع کرد.

بهداشت فردی مناسب برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های عفونی و کمک به رشد و تکامل کودکان و همچنین زندگی سالم و طولانی آنها، حیاتی است. بهداشت فردی همچنین از ترک تحصیل کودکان پیشگیری کرده و نتایج بهتری در حوزه یادگیری به‌بار می‌آورد. بهداشت فردی مناسب برای خانواده‌ها به معنای اجتناب از بیماری،‌ تداوم اشتغال و درآمد و هزینه کمتر جهت مراقبت‌های بهداشتی می‌باشد.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.