۱۵۰۰ کودک افغانستانی و ایرانی از کلاس‌های جبرانی و بسته‌های نوشت‌افزار و بهداشتی بهره‌مند شدند

23 می 2023
جبرانی
UNICEF Iran/Sayyari/2023

بیش از ۱۵۰۰ کودک پناهنده افغانستانی و ایرانی در چندین استان با جمعیت بالای پناهنده، در کلاس‌های جبرانی در مدارس شرکت کرده و بسته‌های نوشت‌افزار و بهداشتی دریافت کردند. یونیسف با حمایت مالی اتحادیه اروپا و در همکاری با وزارت آموزش و پرورش، اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی و همچنین سازمان ریلیف اینترنشنال این برنامه حمایتی آموزشی را در شش استان فارس، اصفهان، خراسان رضوی، سمنان، سیستان و بلوچستان و یزد اجرا کرد.

در این کلاس‌های جبرانی که از اسفند ۱۴۰۱ تا اردیبهشت ۱۴۰۲ با هدف برطرف کردن خلاءهای آموزشی دانش‌آموزان در طول سال برگزار شد، هر دانش‌آموز در دستکم ۱۵ جلسه با موضوعات مختلف شامل فارسی (خوانداری و نوشتاری)، ریاضی و علوم شرکت کرد.

خلاءهای آموزشی پیامد ترکیبی از عوامل مختلف هستند مانند عدم آشنایی کودکان افغانستانی جدیدالورود با برنامه‌های درسی، دو زبانه بودن آنها و نیز اخلال در خدمات آموزشی که از همه‌گیری کرونا ناشی شد. اکنون، دانش‌آموزان متعاقب دریافت حمایت از برنامه‌های جبرانی، می‌توانند یادگیری را ادامه داده و تاب‌آوری خود برای مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیر را تقویت کنند.

پس از پایان این دوره، هر دانش‌آموز بسته‌های نوشت‌افزار و بهداشتی دریافت کرد تا برای سال تحصیلی آتی آماده‌تر باشند.

تماس با ما

مهدی سیاری
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994
تلفن: 09103252806

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.