یونیسف ۱۸.۵ تن تجهیزات محافظت فردی با هدف مهار شیوع کرونا به ایران ارسال کرد

31 مارس 2020
COVID-19
UNICEF Iran/2020/Sayyari

یونیسف با حمایت مالی سخاوتمندانه دولت ژاپن توانست چهارمین محموله اقلام کمکی برای مقابله با کرونا را از مرکز تدارکات جهانی خود در کپنهاگ، به ایران ارسال کند. این محموله شامل ۱۸.۵ تن تجهیزات محفاظت فردی (PPE) برای کادر بهداشت و درمان کشور است که با تلاشی خستگی‌ناپذیر، شبانه‌روزی برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

مندیپ اوبرایان، رئیس دفتر یونیسف ایران، در بازدید از انباری که اقلام کمکی را از فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران برای توزیع به استان‌‌ها، به آنجا ارسال کرده بودند، گفت: «از حامیان مالی به‌ویژه دولت ژاپن متشکریم که به برنامه ما برای کمک به دولت ایران برای مهار شیوع بیماری کرونا پیوستند. این تجهیزات محفاظت فردی برای اطمینان ازسلامت و ایمنی کادر بهداشت و درمان ایران در نبرد مداوم، شجاعانه و با جان‌ودل‌ آنها علیه بیماری کرونا، ضروری اند.»

وی در ادامه افزود: «برنامه  کمک ما محدود به خرید تجهیزات محفاظت فردی نیست. ما در کنار شرکای کاری خود در جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ایم تا اطمینان حاصل کنیم که سلامت جسمی و روانی، رفاه و همچنین آموزش و یادگیری همه کودکان، به‌ویژه آسیب‌پذیرترین آنها، از تأثیرات کوتاه‌مدت و میان‌مدت این همه‌گیری مصون می‌ماند.»

یونیسف پیش از این محموله و از تاریخ اول مارس ۲۰۲۰ (۱۱ اسفند ۱۳۹۸)، در مجموع هشت تن تجهیزات محفاظت فردی در سه محموله جداگانه و با حمایت مالی منابع اضطراری جهانی یونیسف برای حفاظت از کادر بهداشت و درمان در نبرد علیه بیماری کرونا، به ایران ارسال کرده بود. این تجهیزات شامل دو نوع ماسک بدون فیلتر و ماسک با فیلترینگ بالا، دستکش‌ و عینک‌ جراحی، بودند که در بیمارستان‌های پذیرای بیماران مبتلا به ویروس کرونا تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی گیلان، تهران، قم، کاشان، البرز و اصفهان توزیع شدند.

یونیسف ایران به طور مداوم تازه‌ترین اطلاعات درباره ویروس کرونا را از وب‌سایت جهانی یونیسف و سازمان جهانی بهداشت به فارسی ترجمه و در وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی خود قرار می‌دهد.

رسالت یونیسف در دوره بحران بیماری کرونا، حمایت از همه کودکان متأثر ازاین بیماری و شرایط متغیر ناشی از آن در سراسر جهان است. این بحران، آسیب‌پذیری و خطر پیش روی تمام کودکان و خانواده‌های آنها را ناشی از بحران‌های کنونی یا بحران‌های جدید و ناشناخته، افزایش می دهد. یونیسف در رسالت خود برای ارائه حمایت‌، مراقبت و اطلاعات ضروری و نیز امید به روزهای روشن‌تر برای تمام کودکان، متعهد و استوار باقی می‌ماند. 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.