یونیسف بیش از ۱۸۲ هزار کیت تشخیص برای کمک به مقابله با همه‌گیری کرونا در ایران تهیه کرد

19 اکتبر 2020
COVID-19
UNICEF Iran/2020/Sayyari

یونیسف در حمایت از اقدامات دولت در کنترل همه‌گیری بیماری کرونا و بنا به درخواست وزارت بهداشت و آموزش پزشکی، تعداد ۱۸۲هزار و ۵۹۲  کیت تشخیص کرونا تهیه کرده که این محموله ۲۷ مهرماه به تهران رسیده است.

این کیت‌های تشخیصی که با بودجه بخش حمایتهای مدنی و کمکهای بشردوستانه اتحادیه اروپا (اکو) تهیه شده اند، در اختیار بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های تحت نظارت دانشگاه‌های علوم پزشکی استانی قرار خواهند گرفت که بیماران کرونایی را پذیرش می‌کنند. علاوه بر این، یونیسف ۱۹هزار و ۴۸۸ کیت تشخیص کرونای دیگر نیز خریداری کرده که در راه ایران است.

از ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا، یونیسف ۶۳ تن اقلام حفاظت شخصی برای پرسنل بخش درمان و همچنین اقلام بهداشتی، بروشورهای اطلاع‌رسانی کرونا به زبان کودکان و ماسک برای کودکان در معرض آسیب، ازجمله کودکان کارو خیابان، کودکان بدون سرپرست و کودکان دارای معلولیت تحویل داده است.

 

 

 

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب‌پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت‌های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.