اعلام برندگان مسابقه آثار هنری کودکان و نوجوانان درباره کرونا از سوی وزارت کشور و یونیسف در آستانه هفته ملی کودک

05 اکتبر 2020
contest
UNICEF Iran/2020

در آستانه روز و هفته ملی کودک، وزارت کشور و یونیسف برندگان مسابقه آثار هنری کودکان و نوجوانان در رابطه با کرونا تحت عنوان «همه ما قهرمانیم» را اعلام کردند. برندگان از میان گروه‌های سنی ۳ تا ۱۹ سال و طبق داوری انجام شده توسط هیئت داورانی متشکل از متخصصین در زمینه نقاشی و نویسندگی کودکان برگزیده شدند. مجموعاً ۴۲۷۲ نقاشی و دلنوشته از استان‌های مختلف دریافت شد که به ۷۰  اثر منتخب، تقدیرنامه و جایزه تعلق خواهد گرفت.

برندگان گروه نقاشی به ترتیب زیر می‌باشند:

  • نفرات اول: پرناز گودرزی ۶ ساله از کرمانشاه، مرسانا بیگ‌زاده ۸ ساله از کرمانشاه، کیارش صمیمی‌تبار ۹ ساله از کرمانشاه، حجت الهام‌بخش ۱۴ ساله از بُشرویه، بهار ذوالفقاری ۱۶ ساله از تهران، آیدا درودی ۱۸ ساله از ساری
  • نفرات دوم: آوا دهستانی ۵ ساله از تهران، شایان جعفری ۸ ساله از مشهد، ایلیا چراغی ۱۱ ساله از کرمانشاه، نجوا طاطار ۱۴ ساله از گنبدکاووس،  مائده تقی‌زاده ۱۷ ساله از گنبدکاووس کاوس، نفیسه نظریان ۱۹ ساله از یزد
  • نفرات سوم: آرام امیری ۶ ساله از تهران، آوا اردستانی رستمی ۷ ساله از شهرری، نیکی عدل­پور ۱۰ ساله از تهران، ایلیا افشارمند ۱۳ ساله از تهران، عالیه منگلی­پور ۱۴ ساله از گنبدکاووس، زهرا زمانی ۱۹ ساله از هادی‌شهر
  •  

برندگان گروه دلنوشته عبارتند از:

  • نفرات اول:  آتریسا برک‌پور ۵ ساله از مشهد، امیرعلی بخی‌پور ۸ ساله از یزد، رستا کوچکی ۷ ساله از خرم‌آباد، فائزه لکزایی ۱۷ ساله از گنبد کاووس
  • نفرات دوم: آرمیتا عقیلی ۸ ساله از اصفهان، امیرحسین توکلی ۱۲ ساله از بندرعباس، محمد فتحی ۱۸ ساله از کامیاران
  • نفرات سوم: الین معمارزاده مشهوری ۸ ساله از مراغه، زهرا علیزاده ۹ ساله از میانه، سینا بهارلوئی ۱۳ ساله از شهرکرد، پارمیس امیریان ۱۴ ساله از کرمانشاه

 

لیست کامل برندگان را اینجا ببینید.

یونیسف و وزارت کشور از استقبال صمیمانه کودکان و نوجوانان از استان‌های مختلف کشور در این مسابقه تشکر می‌نمایند. همچنين از همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری‌ها، استانداری‌ها ، آموزش و پرورش ، کانون‌های پرورش فکری و ... برای پوشش خبری و اطلاع‌رسانی در خصوص این مسابقه كه منجر به مشاركت گسترده شد، تشکر می‌شود.

برخی از آثار برگزیده در کتابی با همین عنوان - همه ما قهرمانیم - چاپ خواهد شد. همچنین برخی آثار به ­صورت بیلبورد شهری یا تابلو برای بیمارستان‌ها و سایر اماکنی که قهرمانان روزهای کرونا در آنها شبانه‌روز برای سلامت کودکان و خانواده‌های‌شان تلاش می‌کنند، ارسال خواهند شد.

به دلیل شیوع بیماری کرونا، مراسم حضوری اهدای جایزه برگزار نخواهد شد، و تقدیرنامه‌ها و جوایز به آدرس پستی برندگان ارسال خواهد شد.  

همچنین از هیئت داوران محترم که به ­صورت داوطلبانه و افتخاری داوری این مسابقه را با آراء حرفه‌ای خود نهایی کردند، تشکر ویژه می‌گردد. آثار دریافتی براساس معیارهای مختلفی همچون تطابق و وابستگی اثر با موضوع مسابقه، بکر بودن و کپی نبودن از آثار معروف کارتونی، خلاقیت، زیبایی، نحوه بیان احساسات و عدم استفاده از کمک و دخالت بزرگسالان بررسی شده‌اند.

هیئت داوران بخش نقاشی به ترتیب الفبا عبارتند از: خانم آمنه اربابون، آقای جمال اکرمی، خانم غزاله بیگدلو، خانم هدی حدادی و خانم فرزانه رحمانیان.

هیئت داوران بخش دلنوشته به ترتیب الفبا عبارتند از: آقای محمد برآبادی، آقای جعفر توزنده جانی وآقای محمدرضا شمس.

مسابقه «همه ما قهرمانیم» توسط یونیسف و وزارت کشور به عنوان بخشی از اقدام شهرهای دوستدار کودک در راستای ارتقای مشارکت کودکان و نوجوانان در سراسر کشور برگزار گردید. در این مسابقه از کودکان و نوجوانان ۳ تا ۱۹ سال خواسته شد تا با ارسال نقاشی یا دلنوشته از شخص یا اشخاصی که در زمان همه‌گیری بیماری کرونا با تلاش‌های فراوان به مردم شهر یا محله‌شان کمک کرده‌اند، به عنوان مثال از کادر درمان و پزشکی، آتش‌نشانان، مغازه‌دارها، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها و غیره، قدردانی کنند.

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

درباره یونیسف

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند.

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.