استقبال یونیسف از بازگشایی حضوری مدارس در سراسر کشور پس از گذشت تقریبا دو سال

04 آوریل 2022
Reopening of Schools after Covid
ISNA

تهران، 15 فروردین – دفتر یونیسف در ایران از بازگشایی حضوری مدارس در سراسر کشور پس از گذشت تقریباً دو سال از زمان همه‌گیری کرونا و تعطیلی اجباری مدارس در سراسر کشور، استقبال کرد.

آقای دکتر رابین ناندی، نماینده یونیسف در ایران، با قدردانی از تصمیم دولت مبنی بر بازگشایی مدارس در سراسر کشور از تاریخ 14 فروردین ماه، بیان کردند: "بسیار خوشحالم که می بینم مدارس به صورت حضوری بازگشایی می شوند و فرصت حضور در کلاس ها برای کودکان و نوجوانان فراهم می شود. به راستی همه ما در انتظار  شنیدن صدای خنده و بازی کودکان و نوجوانان در حیاط مدرسه هستیم و اینکه تعامل و ارتباط بین دانش‌آموزان و معلمان از صفحه‌های دیجیتال به دیدارهای حضوری تغییر کند. بدون شک، این موضوع به آموزش و یادگیری بهتر کمک می‌کند و مهم‌تر از همه فرصتی ارزشمند برای جبران حوزه های مغفول یادگیری است."

جدیدترین گزارش یونیسف با عنوان "آیا کودکان واقعاً یاد می‌گیرند؟"  که شامل داده های رسمی کشورهای جهان در مورد تأثیر همه‌گیری کووید-19 و تعطیلی مدارس بر کودکان است، نشان می‌دهد که در دو سال گذشته 147 میلیون کودک و نوجوان، بیش از نیمی از زمان حضورشان در مدارس را از دست داده اند. این زمان معادل 2 میلیارد ساعت، زمان از دست رفته برای آموزش حضوری در سطح جهانی است. علاوه بر داده‌های مربوط به از دست رفتن زمان یادگیری، این گزارش به شواهدی اشاره می‌کند که نشان می‌دهند بسیاری از کودکان حتی زمانی که کلاس‌های حضوری مدارس در بسیاری از کشورها بازگشایی شدند، دیگر به مدرسه بازنگشتند.

دکتر ناندی با اشاره به اینکه کودکان بازمانده از تحصیل، آسیب پذیرترین و به حاشیه رانده شده ترین کودکان در جامعه هستند، اشاره کردند: "یونیسف با اتکا به شرکای کاری خود در دولت، امیدوار به کودکانی که پس از بازگشایی مدارس به مدرسه باز نگشته اند، توجه ویژه ای شود و اقداماتی صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که همه آنها به  صورت حضوری به کلاس هایشان بازمی گردند."

 

Schools reopening after COVID 19
MEHR News

تماس با ما

بهاره یگانه فر
کارشناس ارتباطات
یونیسف
تلفن: 02122594994

یونیسف تنها نهاد سازمان ملل متحد برای بهبود زندگی و رفاه کودکان در سراسر جهان است. با همراهی و همکاری با طیف وسیعی از شرکای کاری، یونیسف در ۱۹۰ کشور و نقطه از جهان برای کودکان فعالیت دارد تا به تعهداتش برای همه کودکان، به ویژه آسیب پذیرترین آنها، جامه عمل بپوشاند. 

برای اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های یونیسف از وب سایت www.unicef.org دیدن فرمایید.