«Завжди є люди, яким потрібна допомога… і завжди є хтось, хто може її надати!»

21-річна Анастасія – студентка з Харкова, співзасновниця проєкту «Є СУСІД» у межах програми UPSHIFT від ЮНІСЕФ.

Анастасія Євтушенко
Image
UNICEF
04 Листопад 2022

Коли почалася війна в Україні, було непросто і дбати про себе, і допомагати людям навколо. Але тоді ми зрозуміли, наскільки сильна наша країна. Кожен і кожна робить усе можливе: наші сміливі волонтери, лікарі, підприємці та усі інші, хто намагається і далі створювати нові способи та можливості, щоб зробити життя нужденних людей простішим і комфортнішим, наскільки це можливо в умовах війни.

Тому наша команда також запропонувала сервіс, який може зв’язувати людей, які потребують допомоги, з тими, хто готовий її запропонувати. Називається він «Є СУСІД». Наразі наша ідея реалізується в Полтаві.

Ви можете запитати: чому Полтава?

Річ у тім, що Полтава – найближче і відносно спокійне місто до тих місць, де війна зараз в самому розпалі. Тому багато людей покинули свої домівки і переїхали туди. Багато з них більше не мають ні роботи, ні грошей, тому їм потрібно навчитися виживати на новому місці, маючи лише найнеобхідніше. Багатьом з них потрібна була допомога з одягом, ліками, їжею, а іноді й житлом. Є також люди похилого віку або люди з інвалідністю, поранені та інші, які мають особливі потреби.

Скажімо, ви готові надати притулок внутрішньо переміщеним особам (ВПО) або привезти їжу бабусі, яка живе далеко від супермаркету. Але як дізнатися, хто саме потребує допомоги?

Наш сервіс «Є СУСІД» – це чат-бот у Telegram, де наша команда керує додатком із запитами та пропозиціями. Завдяки цьому сервісу люди можуть вибрати район Полтави, де їм зручно надавати допомогу або де у них є потреба – щоб наші користувачі могли знаходити та допомагати один одному та одна одній у зручний спосіб, як це роблять порядні сусіди.

Чат-бот має масу переваг:

  • це безпечно, тому що це онлайн;
  • користувачі можуть швидко і легко допомогти;
  • користувачі отримують лише запити, відповідні їхнім пріоритетам;
  • він може об'єднати велику кількість людей;
  • його легко масштабувати для інших міст.

Крім того, ми вже залучили партнерів у Полтаві – громадські організації, волонтерські ініціативи та центри соціальних послуг. Ці партнери можуть допомогти підвищити обізнаність про наш проєкт і місію.

Ми переконані, що єдність і готовність допомогти можуть творити дива, робити нашу країну кращою та розтоплювати серця людей, адже для нас громадянство – це не про наявність паспорта країни, це про те, як ти бачиш себе частиною суспільства.

Про блог

ЮНІСЕФ працює в деяких із найважчих місць у світі, щоб охопити найбільш знедолених дітей світу. У більш ніж 190 країнах і територіях ми працюємо для кожної дитини всюди, щоб побудувати кращий світ для всіх.

Слідкуйте за ЮНІСЕФ у TwitterFacebook, Instagram та YouTube

Шукати за темами блогів: