Обережно, шахрайські збори персональних даних від імені ЮНІСЕФ!
Click to close the emergency alert banner.

Українські лікарі на передовій боротьби з COVID-19

Новий вірус застав медичних працівників зненацька, змушуючи працювати у небезпеці, щоб рятувати життя інших.

ЮНІСЕФ
image
UNICEF
11 Червень 2020

“У моєму відділенні 100-106 пацієнтів на одного лікаря. Це схоже на перші дні конфлікту в Україні. Коли ми не знали чого чекати, але все одно були на передовій”, – говорить лікарка-інфекціоніст із Чернівців Ольга Кобевко.

 

image
UNICEF

У Чернівецькій області, де працює лікарка Кобевко, у кінці лютого COVID-19 діагностували у першого пацієнта в Україні. Крім того саме у Чернівцях лікарі вперше стикнулися із важким перебігом COVID-19 у дитини. Вона з перших днів після діагностування коронавірусу потребувала штучної вентиляції легенів.

 

image
UNICEF

“Два тижні ми боролися за її життя кожної хвилини, кожної години. Усі зусилля були спрямовані для порятунку цієї дитини. Це була надзвичайна радість, коли нам вдалося отримати позитивний рух у стані дитини та зняти її з апарату штучної вентиляції легенів. Зараз дитина поступово відновлюється і вже може бути з мамою”, – пригадує Оксана Знак, заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні у Чернівцях.

 

image
UNICEF

Загалом станом на 10 червня в Україні госпіталізації потребували 332 із 2073 дітей, у яких діагностували коронавірус. За словами лікарки Знак, як правило у дітей COVID-19 перебігає у легкій формі, тому цей випадок був великою несподіванкою для медпрацівників.

“Ми взагалі не очікували, що діти можуть важко переносити коронавірусну хворобу. У нас було за цей час кілька дітей у реанімації, але важкість їхнього стану була зумовлена не COVID-19, а основним захворюванням. У цьому випадку це була здорова дитина, яка захворіла на коронавірус і мала такий важкий перебіг”, – пригадує лікарка.

 

image
UNICEF

Лікарям доводиться вчитися та працювати одночасно. “Захворювання для нас нове. Ми не знаємо, як воно буде перебігати, як дитина буде відповідати на лікування. Ми новатори, ми пробуємо, який спосіб лікування буде ефективним, багато консультуємося з колегами”,  – говорить лікарка Знак. Разом із колегами вона навчається та ділиться досвідом лікування COVID-19 із іншими медичними працівниками в Україні та за кордоном. 

 

image
UNICEF

Крім того лікарка зізнається, що медичні працівники часто ризикують заразитися COVID-19, тому стараються захищати себе. Від цього залежить їхнє особисте здоров’я, а також чи зможуть вони допомагати своїм пацієнтам.

Попри намагання захиститися медичні працівники все ж таки знаходяться у групі ризику. Станом на 10 червня в Україні із загальних майже 28381 випадків COVID-19, 5184 – діагностували у медиків. Це кожен п’ятий. Унаслідок ускладнень від хвороби загинули 40 медпрацівників.

 

Підтримайте ЮНІСЕФ у боротьбі за життя і здоров'я пацієнтів та медиків під час пандемії COVID-19>

 

image
UNICEF

Медики в Україні знаходяться під подвійним ризиком. Вони наражаються на небезпеку не лише через те, що контактують із хворими на COVID-19, а й через відсутність засобів індивідуального захисту та малу кількість тестувань.

 

image
UNICEF

Відсутність широкомасштабного тестування, відстеження контактів хворих та дотримання правил ізоляції створює серйозні загрози для успішної боротьби з пандемією COVID-19 в Україні. Нестача засобів індивідуального захисту призводить до того, що медичні працівники часто хворіють самі. 

 

image
UNICEF

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) намагається допомогти українським медикам. У квітні фонд закупив партію медичного обладнання та засобів особистого захисту та гігієни для медичного персоналу на сході України. Ця допомога вартістю 16 мільйонів гривень стала результатом тісного партнерства з бізнесом в Україні. 

Крім того, у квітні разом із партнерами ЮНІСЕФ запустив кампанію солідарності, щоб підтримати тих, хто бореться із вірусом на передовій.

“Дай бог, щоби не захворіти, бо тяжко на це все дивитися. Особливо на колег, які захворіли і на грані життя і смерті, це просто жахіття. Працюємо і молим бога, щоб усе було добре. Поки що получається все це розрулювати: і важких, і легких. Завдяки волонтерам ми маємо захисні костюми. Ми працюємо, бо ніхто хто буде крім нас цю роботу робити”, – говорить Іван Венжинович, терапевт, який працює в інфекційному відділені у Почаєві. 

 

Підтримайте ЮНІСЕФ у боротьбі за життя і здоров'я пацієнтів та медиків під час пандемії COVID-19>

 

image
UNICEF

Містечко, у якому працює лікар Венжинович, стало епіцентром інфікування COVID-19 у Тернопільській області. 22 квітня місцева влада ввела заборону на в’їзд та виїзд з міста через різке зростання захворюваності на коронавірус. 

 

image
UNICEF

Колега лікаря Венжиновича з Почаєва анестезіолог Андрій Карпійчук каже, що йому не страшно працювати в таких умовах: “Страх пройшов після першого разу, як переступив поріг і вдягнувся в індивідуальний захист. Він залишився позаду”.

image
UNICEF

Інший лікар із Чернівців Костянтин Дроник розповідає, що медики просто на мають часу боятися: “Насправді такий темп роботи і така загрузка в нашому відділенні, що ніколи не маєш часу над цим замислитися”.

 

image
UNICEF

Лікар Дроник керує відділенням інтенсивної терапії в Чернівецької обласної клінічної лікарні. У цьому шпиталі перебуває найбільше пацієнтів із COVID-19 в області. “Спочатку звичайно було страшно. Чим дальше ви знаходитися від епіцентру, тим більша паніка. Якщо ви працюєте, ви за це забуваєте. Наше діло спасати людей, усе інше немає значення”,  – говорить лікар.

ЮНІСЕФ продовжує допомагати закладам охорони здоров'я із постачанням вкрай важливого обладнання для кисневої підтримки пацієнтів з ураженням легень через COVID-19, а також захистом для медичних працівників. 

Наразі ЮНІСЕФ потребує 29,9 мільйонів доларів для допомоги Україні у боротьбі з пандемією СOVID-19, у тому числі 8,5 мільйонів доларів для потреб на сході країни.

 

Підтримайте ЮНІСЕФ у боротьбі за життя і здоров'я пацієнтів та медиків під час пандемії COVID-19: