Медики провели близько 300 зустрічей у центрах перебування ВПО, де розповіли про імунізацію
Медики провели близько 300 зустрічей у центрах перебування ВПО, де розповіли про імунізацію

- Українська
- English
В межах нового проєкту ЮНІСЕФ 48 медичних працівників відвідують центри, в яких тимчасово проживають внутрішньо переміщені особи, щоб інформувати їх про щеплення дорослих та дітей під час війни та спростувати фейки про вакцинацію.
Ініціатива триватиме впродовж літа у п’яти областях України — Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Закарпатській та Чернівецькій. Медики проводять публічні лекції та особисті зустрічі з метою сформувати в українців свідоме ставлення до вакцинації, зокрема в умовах активного поширення інфекційних захворювань. Посланці здоров’я ЮНІСЕФ готові дати відповіді на найбільш поширені запитання про імунізацію та пояснити, як та де внутрішньо переміщені особи можуть отримати всі необхідні вакцини відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Подібні зустрічі заплановано провести у понад 700 центрах тимчасового перебування вимушених переселенців.
За чотири тижні проєкту медики проконсультували близько 3000 українців. Лідерами за кількістю охочих імунізуватися стали Львівська та Тернопільська області. Найбільше люди цікавляться тим, як отримати щеплення від дифтерії та правця, COVID-19, гепатиту B та поліомієліту. Окрім цього, медики дають поради мамам з питань грудного вигодовування та координують щодо отримання грошової допомоги за програмою «Спільно», яку надає ЮНІСЕФ.
Розповідати про важливість вакцинації найбільш ефективно в особистих розмовах та під час відкритих зустрічей, запевняє лікарка-інфекціоністка Лілія Михайлів, яка вже здійснила декілька виїздів у центри ВПО у Львові.
«Мене зацікавила участь у цьому проєкті, бо допомога людям – це те, що завжди приносить найбільше задоволення. Тож зараз дуже радію нагоді проводити подібні зустрічі у центрах тимчасового розміщення переселенців – особливо щодо такої важливої теми як імунізація. Ми, медики, в часи повномасштабної війни мусимо працювати над стабілізацією психоемоційного стану людей, а також нагадувати про хвороби, які погрожують їх здоров’ю, якщо вони нехтують вакцинацією», — пояснює Лілія.
Більше 200 медичних працівників із усієї України висловили бажання взяти участь в ініціативі. Кандидатів обирали за результатами конкурсу. Насамперед звертали увагу на професійну компетентність у питаннях рутинних щеплень, медичну кваліфікацію, комунікабельність та мотивацію до змін у медичній сфері України. Багато з тих, хто приєднався до проєкту, самі стали переселенцями. Серед них професори університетів, сімейні лікарі та інтерни.
Проєкт реалізують ЮНІСЕФ разом із Українським католицьким університетом за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Контакти для медіа
About UNICEF
UNICEF works in some of the world’s toughest places, to reach the world’s most disadvantaged children. Across more than 190 countries and territories, we work for every child, everywhere, to build a better world for everyone.
Follow UNICEF Ukraine on Facebook, Instagram , Twitter and TikTok.