Підтримка грудного вигодовування - в основі національної політики, дружньої до сім’ї

29 Липень 2020
image
UNICEF

Напередодні Всесвітнього тижня грудного вигодовування Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством охорони здоров’я України, Офісом Уповноваженого Верховної  Ради України  з  прав людини та Центром соціального лідерства ініціюють публічне обговорення законодавчого врегулювання питань захисту та підтримки грудного вигодовування в громадських місцях та на робочому місці відповідно до стандартів та практик ЄС у сфері зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей, а також відповідно до Глобальної стратегії ВООЗ/ЮНІСЕФ щодо вигодовування немовлят та дітей раннього віку.

Очікується, що публічне обговорення покладе початок створенню національної стратегії охорони та підтримки грудного вигодовування дітей від народження до двох років, зокрема системному інформуванню та просвіті державних і недержавних закладів щодо необхідності впровадження програм, дружніх до грудного вигодовування і сім’ї. Пріоритетним завданням є імплементація в національне законодавство Міжнародного кодексу маркетингу замінників грудного молока та агрегація дружніх до грудного вигодовування робочих місць та програм.

 

«В Україні лише 19,7% дітей шестимісячного віку перебувають виключно на грудному вигодовуванні1, що є низьким показником порівняно з середнім значенням у країнах Східної Європи та Центральної Азії — 33%2»,  – зазначила Лора Білл, заступниця голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Для порівняння: показники раннього початку грудного вигодовування (66%) в Україні є вищими, ніж у країнах цього регіону (57%). Але через відсутність широкої підтримки з боку держави, а також унаслідок агресивних маркетингових кампаній від виробників замінників грудного молока показники раннього початку грудного вигодовування в Україні різко знижуються серед шестимісячних немовлят. А припинення грудного вигодовування дітей раннього віку збільшує ризики набуття ними надмірної ваги та ожиріння, а також створює загрози для їхнього фізичного та інтелектуального розвитку на наступних етапах життя.»

Грудне вигодовування від народження до двох років, а також  виключно  грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя мають багато переваг для здоров’я і матері, і немовляти. Грудне молоко — найкраще харчування для дитини, яке забезпечує її усіма поживними речовинами, потрібними в перших шість місяців життя. Крім того, воно містить імунологічні й біологічно активні речовини, яких немає в дитячих поживних сумішах промислового виробництва і які забезпечують захист від мікробних і вірусних інфекцій, а також сприяють адаптації та розвитку кишечника малюка.

Окрім того, за даними Всесвітнього альянсу з грудного вигодовування, існує прямий зв’язок між позитивним впливом грудного вигодовування на навколишнє середовище і змінами клімату. 

Тож  формування національної стратегії, дружньої до грудного вигодовування, а отже, сім’ї, сприятиме поліпшенню репродуктивного здоров'я, економічному зростанню країни, передусім через скорочення витрат на лікарняні та створення умов для поєднання грудного вигодовування та виконання робочих обов’язків, а також зменшить репутаційні ризики держави, адже Україна досі не імплементувала в національне законодавство Міжнародний кодекс маркетингу замінників грудного молока.

 


1  UNICEF Multiple Indicator Cluster Survey 2012

2 The State of the World’s Children 2019

Контакти для медіа

Ніна Сорокопуд
Керівниця відділу комунікацій
ЮНІСЕФ в Україні
Електронна пошта: nsorokopud@unicef.org

Про ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ у своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов'язання у площину практичних дій,  докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.

Підтримуйте ЮНІСЕФ у  FacebookInstagram Twitter та TikTok.